انتشار اولین تصاویر از نسخه جدید PS5

نخستین تصاویر نسخه‌ی جدید PS5 در کنار نسخه‌ی اصلی آن در فضای مجازی منتشر شده است. به‌نظر می‌رسد تصاویر جدید تأیید می‌کنند که درایو جدا‌شدنی PS5 جدید برای اتصال به اینترنت نیاز دارد.

به‌گزارش تک‌ناک، چند هفته تا عرضه‌ی نسخه باریک‌تر PS5 باقی مانده است و به‌نظر می‌رسد یکی از کاربران قبلاً به این دستگاه دسترسی پیدا کرده باشد.

در تصاویری که یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی X با نام کاربری @phantompainss به‌اشتراک گذاشته، نسخه‌ی جدید PS5 با نسخه‌ی فعلی مقایسه شده است.

به‌نظر می‌رسد که PlayStation 5 (Sony’s ninth-generation and fifth home video game console) جدید در‌مقایسه‌با کنسول اصلی، ابعاد کوچک‌تری خواهد داشت. این دستگاه نه‌تنها مدلی نازک‌تر از پلی‌استیشن 5 استاندارد است؛ بلکه ارتفاع آن نیز اندکی کوتاه‌تر است. با وجود طراحی نازک‌تر، بخش پشتی دستگاه به‌نظر می‌رسد که اتصالات مشابهی با نسل قبلی خود دارد؛ از‌جمله یک پورت HDMI، دو پورت USB، یک اتصال برق و یک پورت اترنت.

انتشار اولین تصاویر از نسخه جدید PS5

به‌نوشته‌ی The Verge، به‌نظر می‌رسد این تصاویر شایعات قبلی مبنی بر این موضوع را تأیید می‌کنند که درایو جدا‌شدنی PS5 هنگام راه‌اندازی به اتصال اینترنت نیاز دارد. یکی از عکس‌ها نمایشگری را به‌نمایش می‌گذارد که متنی را با این مضمون نشان می‌دهد: «نمی‌توانید از درایو دیسک استفاده کنید. برای ثبت درایو دیسک در PS5 خود، باید آن را به شبکه [اینترنت] متصل کنید.»

شایعات حاکی از آن است که شما تنها یک بار باید کنسول را به دیسک درایو متصل کنید؛ اما همچنان نگرانی‌ها درباره‌ی این موضوع وجود دارد که اگر در آینده سونی سرورهای احراز هویت را برای PS5 و دیسک درایو آن ببندد، آیا کاربران همچنان خواهند توانست از درایو استفاده کنند یا خیر. شما می‌توانید تصاویر کامل نسخه‌ی جدید پلی‌استیشن ۵ را در حساب توییتری @phantompainss مشاهده کنید.

درپایان، باید به این نکته اشاره کنیم که سونی قصد دارد کنسول PS5 جدید را در ماه نوامبر منتشر کند؛ اما هنوز تاریخ دقیق عرضه را تأیید نکرده است. قیمت پلی‌استیشن 5 مجهز به دیسک درایو 499.99 دلار و قیمت نسخه‌ی دیجیتالی آن 449.99 دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.