وان پلاس ۱۲ با حسگر LYTIA سونی روانه بازار خواهد شد

وان پلاس ۱۲ اولین گوشی مجهز به حسگر LYTIA سونی در جهان خواهد بود. انتظار می‌رود این حسگر کیفیت عکاسی در شرایط نور کم را بهبود چشمگیری ببخشد.

به‌گزارش تک‌ناک، وان پلاس در شبکه‌ی اجتماعی چینی Weibo اعلام کرد که نسل جدید حسگر LYTIA سونی در وان پلاس ۱۲ به‌کار خواهد رفت. این حسگر زیبایی را با نور به تجسم می‌کشد و آینده‌ای جدید را برای عکاسی موبایل به‌ارمغان می‌آورد.

Androidauthority می‌نویسد که OnePlus (Chinese consumer electronics manufacturer) دومین برند فرعی اوپو پس از ویوو است که از همکاری گروه بالادستی با حسگر LYTIA سونی استفاده می‌کند. سپتامبر۲۰۲۳، اوپو همکاری استراتژیک خود را با سونی اعلام کرده و گفته بود که گوشی‌های آینده‌اش از حسگرهای دو‌لایه‌ی LYTIA استفاده خواهند کرد.

دراین‌میان، ویوو نیز تأیید کرده‌ است که سری آینده‌ی گوشی‌های ویوو X100 شامل نسخه‌ای سفارشی مجهز به حسگر LYT800 خواهد بود؛ اما وان‌پلاس در گوشی هوشمند وان پلاس ۱۲ از حسگری با‌کیفیت‌تر بهره خواهد برد.

ژوئن۲۰۲۳، سونی اعلام کرد که خط تولید حسگر LYTIA خود را با محصولات جدیدی با رزولوشن 50 مگاپیکسل گسترش خواهد داد و انتظار می‌رود وان‌پلاس 12 به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی IMX966 مجهز باشد.

گفته شده است که حسگر LYTIA حسگری 1/1.4 اینچی با فناوری پیکسل ترانزیستور دو‌لایه‌ی سونی مانند حسگر CMOS ExmorT IMX 888 است که در ابتدای سال جاری در گوشی Xperia 1 V معرفی شد. تکنیک استک‌شده اساساً امکان گرفتن نور بیشتر و عکس‌های بهتر در شب را فراهم می‌کند؛ بنابراین، از وان پلاس 12 می‌توانید انتظار پیشرفت‌هایی در آن مناطق را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.