به‌روزرسانی یکپارچه اندروید به گوشی‌های سامسونگ می‌آید

به‌روزرسانی یکپارچه اندروید

پس از گذشت تقریباً هشت سال، سامسونگ سرانجام به‌روزرسانی یکپارچه اندروید را در دستگاه‌های گلکسی جدید خود منتشر می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، به‌روزرسانی یکپارچه اندروید برای اولین‌بار در نسخه Nougat در سال ۲۰۱۶، یعنی تقریباً هشت سال پیش، معرفی شد. این ویژگی به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا به‌روزرسانی را در پس‌زمینه نصب و آن را در راه‌اندازی مجدد اعمال کنند.

در‌حالی‌که این به‌روزرسانی به‌طور‌کلی کندتر است و فضای ذخیره‌سازی بیشتری را اشغال می‌کند، پارتیشن A/B نصب ایمن‌تر را به‌ارمغان می‌آورد؛ زیرا نصب ناتمام و معیوب را می‌توان به نسخه نرم‌افزار قبلی بازگرداند.

همچنین، این ویژگی باعث می‌شود تا بتوان از دستگاه در طول فرایند نصب طولانی استفاده کرد. در سال‌های گذشته، گوگل به‌روزرسانی‌های یکپارچه را بهبود بخشیده است. اکنون این ویژگی بسیار سریع‌تر شده است و با استفاده از «مکانیزم مجازی A/B» فضای ذخیره‌سازی کمتری نیاز دارد.

سامسونگ در تمام این مدت بارها‌و‌بارها از ویژگی به‌روزرسانی یکپارچه اندروید صرف‌نظر کرده است که در‌حال‌حاضر تقریباً تمام تولیدکنندگان سخت‌افزار اندرویدی دیگر از آن استفاده می‌کنند.

بااین‌همه، اکنون این موضوع بالاخره تغییر کرده است؛ زیرا گلکسی A55 اولین گوشی هوشمند سامسونگ با پشتیبانی از به‌روزرسانی یکپارچه اندروید است.

به‌روزرسانی یکپارچه اندروید

خریداران اولیه این تغییر را به‌واسطه میشال رحمان، توسعه‌دهنده نام‌آشنای اندروید و نیز وب‌سایت‌های SamMobile و The Mobile Indian در دستگاه میان‌رده جدید مشاهده کرده‌اند. هنگام دانلود به‌روزرسانی روی دستگاه، زمانی‌که دستگاه به‌روزرسانی را نصب کرده است، پیام جدید «در حال دانلود و نصب» با گزینه «همین الآن راه‌اندازی مجدد» ظاهر می‌شود.

گوشی‌های هوشمند سامسونگ موجود وقتی دانلود به‌روزرسانی به‌پایان می‌رسد، پیام نصب را نشان می‌دهند. آیا دستگاه‌های موجود سامسونگ از به‌روزرسانی یکپارچه اندروید پشتیبانی خواهند کرد؟ احتمالاً خیر. به‌طور کلی، این ویژگی قبل از اینکه دستگاه به‌دست مشتری برسد، پیکربندی می‌شود. در سال ۲۰۱۶، گوگل تأیید کرد که دستگاه‌های موجود از آن پشتیبانی نمی‌کنند.

با‌این‌حال، به‌احتمال زیاد دستگاه‌های آینده گلکسی سامسونگ از به‌روزرسانی‌های یکپارچه پشتیبانی خواهند کرد. اوایل امسال، فاش شد که اندروید در حال حرکت به‌سمت تنها پشتیبانی از این نوع به‌روزرسانی است. در‌حالی‌که سامسونگ از‌لحاظ فنی می‌تواند راهی برای پایبند‌ماندن به مدل موجود خود پیدا کند، به‌نظر می‌رسد این شرکت تصمیم گرفته است تا تسلیم نحوه عملکرد اندروید در سال ۲۰۲۴ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.