هوش مصنوعی گلکسی سامسونگ به ساعت‌های هوشمند می‌آید

طبق تازه‌ترین خبرها، سامسونگ قصد دارد هوش مصنوعی گلکسی (Galaxy AI) را در ساعت‌های هوشمند خود موسوم به گلکسی واچ بیاورد.

به‌گزارش تک‌ناک، یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های سری گلکسی S24، هوش مصنوعی سامسونگ یا Galaxy AI است. به‌تازگی سامسونگ اعلام کرده که برخی از قابلیت‌های آن روی هدفون‌های گلکسی بادز هم در‌دسترس قرار خواهند گرفت. حالا خبر خوشحال‌کننده این است که غول فناوری کره‌ای تأیید کرده است که برخی از گجت‌های پوشیدنی‌اش نیز از آن پشتیبانی خواهند کرد.

این بخشی از برنامه‌ سامسونگ برای بهینه‌سازیِ هوش مصنوعی گلکسی برای دستگاه‌های مختلف است. تی‌‍. ام روه، مدیر ارشد سامسونگ، اعلام کرده است که ساعت‌های هوشمند‌ سامسونگ به‌زودی هوشمندتر از قبل خواهند شد. آن‌ها از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه‌ سلامت دیجیتال کاربران استفاده خواهند کرد و با این کار، دوران جدیدی از تجربیات گسترده‌ سلامت هوشمند را رقم خواهند زد.

تأثیرگذاری هوش مصنوعی گلکسی فراتر از گوشی‌های هوشمند در حال گسترش است. در‌حال‌حاضر، شاهد شکوفایی آن در گلکسی بادز با ویژگی‌هایی مانند ترجمه زنده و حالت مترجم هستیم و زمزمه‌هایی از ویژگی‌‍‌های جدید سلامتی مبتنی‌بر هوش مصنوعی، احتمال ادغام آن با سری ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ را نشان می‌دهد.

تی‌ام روه آینده‌ هیجان‌انگیزی را برای هوش مصنوعی سامسونگ وعده داده است. او با قاطعیت می‌گوید:

این فقط آغاز راه است. ما ایده‌ها و مفاهیم زیادی برای عملی‌کردن داشتیم. کاربران گلکسی می‌توانند از ویژگی‌های بیشتری از Galaxy AI بهره‌مند شوند که بر‌اساس این ایده‌ها و مفاهیم ساخته شده‌اند؛ زیرا سامسونگ به‌طور مداوم تجربیات هوش مصنوعی موبایل را توسعه و ارتقا می‌دهد.

براساس شواهد، باید منتظر ماند تا هوش مصنوعی گلکسی را در سراسر اکوسیستم گجت‌های پوشیدنی سامسونگ دید. این پشتیبانی به‌زودی می‌تواند نظارت هوشمندانه‌تر بر سلامت، ترجمه روان و… را به مچ دست و انگشتان شما (گلکسی رینگ) بیاورد.

ویژگی‌های هوش مصنوعی سامسونگ معرفی‌شده به‌همراه با سری گلکسی S24

هنوز مشخص نیست که کدام ویژگی‌های هوش مصنوعی به گجت‌های پوشیدنی سامسونگ اضافه خواهند شد؛ اما به‌زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر می‌شود. بااین‌حال، اگر اولین‌بار است که درباره‌ هوش مصنوعی گلکسی می‌شنوید، شاید ندانید چه امکاناتی دارد. درادامه، ویژگی‌های مهم مبتنی‌بر هوش مصنوعی سامسونگ را به‌اختصار توضیح می‌دهیم.

با ویژگی Circle to Search اطلاعات در دستان شماست

کافی است با Circle to Search دایره‌ای روی سوژه‌ دلخواه خود در صفحه بکشید و نتایج جست‌وجوی گوگل فوراً ظاهر می‌شوند. می‌خواهید نژاد سگی بامزه را در ویدئو یوتیوب بدانید؟ روی آن حلقه بکشید و پاسخ خود را دریافت کنید. این روشی سریع‌تر و شهودی‌تر برای کشف اطلاعات بدون خارج‌شدن از برنامه‌ فعلی است.

با ویرایش خلاقانه (Generative Edit) هنرمند درون خود را بیدار کنید

با ویرایش خلاقانه که قدرت هوش مصنوعی را به‌کار می‌گیرد، عکس‌های خود را به آثار هنری خیره‌کننده تبدیل کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد تا اشیای ناخواسته را پاک و برای ترکیب‌بندی بهتر صحنه را بازسازی و حتی عکس‌ها را برای وضوح و جزئیات بیشتر بازسازی کنید. با چند ضربه، قابلیت‌های پنهان تصاویر خود را آشکار کنید.

با دستیار چت (Chat Assist) هوش مصنوعی گلکسی هر پیامی را حرفه‌ای بنویسید

نگران پیام‌های غیرحرفه‌ای یا مبهم هستید؟ دستیار چت پشتوانه‌ شماست. این ویژگی هوشمند نوشته‌های شما را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و پیشنهادهایی برای بهبود لحن و وضوح در لحظه ارائه می‌دهد. چه در حال نوشتن ایمیل برای مشتری باشید، چه پیامی برای دوست، دستیار چت اطمینان می‌دهد که پیام شما احساس درستی را منتقل کند.

با ترجمه زنده بدون مانع ارتباط برقرار کنید

در سفرهای بین‌المللی، با ترجمه زنده از شرّ موانع زبانی خلاص شوید. این ویژگی نوآورانه تماس‌های تلفنی را به‌صورت یکپارچه ترجمه و ارتباط دو‌طرفه روان را در بیش از 13 زبان تضمین می‌کند. دیگر نگران دستپاچگی یا از‌دست‌دادن اطلاعات نباشید، فقط به زبان مادری خود صحبت و ترجمه زنده بقیه را مدیریت می‌کند.

با دستیار یادداشت‌برداری (Note Assist) سازمان‌دهی و یادداشت‌برداری هوشمند را تجربه کنید

سامسونگ Notes در گلکسی S24 با دستیار یادداشت‌برداری به ارتقا بزرگ هوش مصنوعی دست یافته است. این ویژگی به‌طور خودکار خلاصه‌هایی از یادداشت‌های شما ایجاد و قالب‌های زیبایی برای انواع یادداشت خلق و حتی یادداشت‌های شما را به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند. این ابزار ایدئال برای مرتب‌ماندن و ثبت افکار شما بسیار مؤثر است.

با انتقال هوشمند (Smart Switch) به‌راحتی به گلکسی جدید خود منتقل شوید

انتقال به گلکسی S24 جدید نباید دردسرساز باشد. انتقال هوشمند به‌طور یکپارچه عکس‌ها، مخاطبان، پیام‌ها، برنامه‌ها و… را از تلفن قدیمی شما انتقال می‌دهد و فرایند تنظیم را آسان می‌کند. در کمترین زمان با دستگاه جدید خود شروع به کار کنید و دقیقاً از همان جایی که متوقف شده‌اید، ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.