قابلیت ضبط خودکار بازی‌ها به PS5 اضافه می شود

PS5

PS5 قرار است به‌زودی از قابلیت ضبط خودکار بازی‌ها بهره‌مند شود. این قابلیت برای همه بازیکنان این کنسول در‌دسترس خواهد بود.

به‌گزارش تک‌ناک، سونی اواخر امسال قابليت جديدی به نام «انجمن راهنمای بازی» را برای PS5 معرفی می‌کند که به‌منظور ساخت خودکار کلیپ‌ها برای کمک به سایر بازیکنان طراحی شده است. گیمرها می‌توانند با آپلود خودکار گیم‌پلی خود به ساخت ویدئوهای راهنمایی کمک کنند که سازندگان بازی‌ها ارائه می‌دهند.

ورج می‌نویسد که این قابلیت به‌صورت اختیاری عمل می‌کند و به PS5 شما اجازه می‌دهد تا هنگام تکمیل فعالیتی در عناوین پشتیبانی‌شده، به‌طور خودکار کلیپی از بازی ضبط کند.

بدین‌ترتیب، بازیکنان پلی‌استیشن ۵ دیگر به رفتن به یوتیوب و جست‌وجو در میان ویدئوها برای یافتن راهنما نیازی ندارند. آن‌ها می‌توانند از کلیپ‌هایی که خود بازیکنان ساخته‌اند، برای تکمیل تروفی‌ها (دستاوردها) یا پیدا‌کردن آیتم‌های مخفی در بازی استفاده کنند.

ناگفته نماند که این کلیپ‌های جدید انجمن بر‌اساس بخش راهنمای بازی موجود سونی ساخته می‌شود که شامل دسترسی به نکته‌ها و راهنمایی‌ها و ویدئوهای آموزشی از توسعه‌دهندگان است.

کلیپ‌های ویدئویی پس از بارگذاری روی سرورهای سونی، از کنسول پلی‌استیشن ۵ حذف می‌شوند. اگر کلیپی تأیید و منتشر شود، اعلانی روی PS5 دریافت می‌کنید که گیم‌پلی شما اکنون به‌عنوان راهنمای کمکی بازی منتشر شده است.

نکته مهم اینکه هیچ صدای ضبط‌شده از وب‌کم و میکروفون یا چت گروهی در کلیپ‌ها گنجانده نخواهد شد. بخشی جداگانه نیز برای ویدئوهای منتشرشده وجود خواهد داشت که در آنجا می‌توانید هر کلیپی را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.