نوآوری انویدیا در شبکه های هوش مصنوعی با Spectrum-X

شرکت انویدیا در کامپیوتکس ۲۰۲۳ سوئیچ اترنت Spectrum-X را معرفی کرد که برای استفاده در حوزه هوش مصنوعی طراحی شده است.

به گزارش تکناک، شرکت انویدیا در جلسه کلیدی خود در کامپیوتکس ۲۰۲۳، محصولات جدید و بهبودهای محصولات فعلی خود را معرفی کرد. همچنین، این شرکت سوئیچ اترنت جدیدی به نام Nvidia Spectrum-X را هم معرفی کرد.

سوئیچ Spectrum-X، به گفته Nvidia ، یک سوئیچ جدید است که با در نظر گرفتن نوآوری های هوش مصنوعی طراحی شده است. این سوئیچ جدید بر پایه Spectrum-4 با NVIDIA BlueField-3 DPU ساخته شده است و ادعا می‌کند که عملکرد کلی هوش مصنوعی و کارایی انرژی را 1.7 برابر بهبود داده و عملکرد پایدار و قابل پیش‌بینی در محیط‌های multi-tenant ارائه می‌دهد.

Nvidia قصد دارد از Spectrum-X در Israel-1 استفاده کند،  یک ابرکامپیوتر هوش مصنوعی مولد در مقیاس فوق العاده روی سرورهای Dell PowerEdge XE9680 مبتنی بر پلتفرم هشت پردازنده گرافیکی NVIDIA HGX™ H100، واحدهای پردازش گرافیکی BlueField-3 و سوئیچ های Spectrum-4 مستقر می شود.

گیلاد شاینر، معاون ارشد بخش شبکه در Nvidia در زمان راه‌اندازی گفت: فناوری‌های دگرگون‌کننده مانند هوش مصنوعی مولد، هر شرکتی را مجبور می‌کند تا مرزهای عملکرد مرکز داده را برای دستیابی به مزیت رقابتی جابجا کند. NVIDIA Spectrum-X یک کلاس جدید از شبکه Ethernet است که موانع را برای بارهای کاری هوش مصنوعی نسل بعدی که پتانسیل تغییر کل صنایع را دارند، از بین می‌برد.

Nvidia همچنین اظهار کرد که سوئیچ Ethernet جدید چندکاره است و اولین سوئیچ Ethernet در جهان است که با سرعت ۵۱Tb/sec برای شبکه‌های AI ساخته شده است. شاینر همچنین اشاره کرد که Spectrum-X می‌تواند با استفاده از روش کنترل ترافیک برای کاهش حافظه بوفر، ترافیک را به بهترین شکل ممکن در سراسر شبکه پخش کند. علاوه بر این، انویدیا مدعی است که Spectrum-X انتقال داده‌های بدون اتلاف را فراهم می‌کند تا استفاده از پهنای باند بهینه شود.

اسپکتروم-X با ارائه مقیاس بی‌سابقه ۲۵۶ پورت ۲۰۰Gb/s که توسط یک سوئیچ وصل شده است، یا ۱۶،۰۰۰ پورت در یک توپولوژی دو لایه leaf-spine جهت پشتیبانی از رشد و گسترش ابرهای AI در عین حفظ سطح بالایی از عملکرد و به حداقل رساندن تأخیر شبکه ارائه می‌شود.

Nvidia همچنین تأیید کرده است که همراه با Spectrum-X، پکیج‌های SDK مانند Cumulus Linux، pure SONiC و NetQ از سخت‌افزار جدید پشتیبانی خواهند کرد. این به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که به راحتی به سوئیچ اسپکتروم-X منتقل شوند. همچنین این شرکت قابلیتNVIDIA DOCA software framework را که در حال حاضر BlueField DPUs را تغذیه می‌کند، در بر خواهد داشت.

Nvidia در رویداد کامپیوتکس، روز پرمشغله‌ای را با اطلاعیه های متعددی سپری کرد که شامل ACE، یک مدل شبیه به chatGPT برای NPCها در بازی‌ها، همکاری با WPP جهت معرفی یک موتور محتوای نوآورانه، پیشرفت های جدید هوش مصنوعی برای GPUهای RTX و همکاری با MediaTek برای به کارگیری هوش مصنوعی در خودروها بود. این شرکت با پیوستن به موج هوش مصنوعی و رشد قابل توجه در درآمدهای فصلی اخیر، ارزش بازار را به نزدیک ۱ تریلیون دلار رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.