مایکروسافت زمان پشتیبانی برخی از Surface ها را افزایش داد

گزارش‌ها نشان می‌دهد که مایکروسافت بی‌سروصدا دو سال دیگر به پشتیبانی از برخی از دستگاه‌های Surface اضافه کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت به‌تازگی مستندات خود را برای محصولات Surface به‌روزرسانی کرده است تا نشان دهد که برخی از دستگاه‌ها حالا دو سال پشتیبانی اضافی دریافت می‌کنند.

این دستگاه‌ها که از سال ۲۰۲۱ به‌بعد عرضه شده‌اند، تغییر درخورتوجهی در سیاست‌های شرکت ایجاد کرده‌اند که فقط برای بیشتر محصولات Surface، چهار سال به‌روزرسانی فریمور را فراهم می‌کند.

همان‌طور‌که ویندوز سنترال مشاهده کرده است، صفحه‌ی پشتیبانی اکنون در بخش دوره‌ی پشتیبانی دستگاه دو گزینه‌ی جدید را نشان می‌دهد: یکی برای دستگاه‌های عرضه‌شده در قبل از ژانویه‌ی۲۰۲۱ و دیگری برای دستگاه‌های عرضه‌شده در سال ۲۰۲۱ یا بعد از آن.

این یعنی اگر دستگاه جدیدی خریده‌اید، شما سرویس فریم‌ور اضافی از Microsoft (American multinational technology corporation) دریافت خواهید کرد که از آنچه در ابتدا فکر می‌کردید، بیشتر است. به‌عنوان مثال، Surface Laptop 5 و Surface Pro 9 و Surface Studio 2+ تا سال 2028 به‌روز‌رسانی خواهند شد.

xda-developers می‌نویسد که این تغییر شامل دستگاه‌های خاصی مانند Windows Dev Kit 2023 نیز می‌شود که اکنون تا سال ۲۰۲۸ پشتیبانی می‌شوند. مایکروسافت فهرستی از دستگاه‌هایی را منتشر کرده است  تا تاریخ پایان سرویس برای فریم‌ور و درایورها را مشاهده کنید. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، به‌روزرسانی‌های فریم‌ور برای دستگاه‌های سرفیس بسیار اهمیت دارند؛ زیرا با هر به‌روزرسانی، عمر باتری و عملکرد دستگاه بهبود می‌یابد.

گاهی اوقات، به‌روزرسانی‌ها حاوی اصلاحات امنیتی برای آسیب‌پذیری‌ها نیز هستند. اگر مایکروسافت زمان پشتیبانی و به‌روزرسانی‌های فریم‌ور  را اضافه کند، به‌طور اساسی عمر دستگاه شما طولانی‌تر خواهد شد.

شایان ذکر است که پس از پایان دوره‌ی به‌روزرسانی فریم‌ور، همچنان ممکن است به‌روزرسانی‌های ویندوز را برای سرفیس خود دریافت کنید؛ اما این مسئله و چرخه‌ی جداگانه‌ای است. پس برای استفاده از Microsoft Surface (series of personal computers, tablets, and interactive whiteboards by Microsoft) پس از پایان دوره‌ی به‌روزرسانی فریم‌ور منعی وجود ندارد.

دیدن این حرکت ناگهانی مایکروسافت بسیار جالب است؛ زیرا نشان می‌دهد که این شرکت به دستگاه‌های خود متعهد است؛ اما این شرکت در این اقدام تنها نیست. به‌عنوان مثال، گوگل تعهد داده است که برای گوشی جدید اندرویدی Pixel 8 Pro، هفت سال به‌روزرسانی منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.