Surface Duo مایکروسافت با اندروید 12L به‌روزرسانی می‌شود

Surface Duo مایکروسافت

مایکروسافت سرانجام این هفته Surface Duo  خود را به اندروید 12 به‌روزرسانی می‌کند.

به گزارش تکناک، این شرکت این خبر را در بلاگ رسمی دستگاه های مایکروسافت خود پس از اینکه قبلاً متعهد شده بود در سال جاری به روز رسانی کند، منتشر کرد.

اندروید 12 به طور کلی توسط گوگل در اکتبر 2021 در دسترس قرار گرفت، در حالی که اندروید 12L در ماه مارس برای پیکسل عرضه شد.

نکته مهم در اینجا، تازه سازی بصری بزرگ اندروید 12 است. بله، Material You، تم رنگی پویا و موارد دیگر به گوشی‌های Surface Duo می‌آیند. این شرکت حتی چهار والپیپر جدید را برای برجسته کردن این تازه سازی عرضه کرده است. با این حال، مایکروسافت با طراحی مجدد نرم افزار Duo قدمی فراتر گذاشته است تا شباهت زیادی به ویندوز 11 داشته باشد.

digikala

این کاملاً واضح است زیرا برنامه تنظیمات سیستم و مرکز اعلان‌ها اکنون شبیه نسخه‌های ویندوز 11 این ویژگی‌ها هستند و بسیاری از زبان طراحی مایکروسافت در برنامه‌های از پیش نصب‌شده شرکت پنهان است. به عبارت دیگر، جفت Surface Duo و Duo 2 در حال تبدیل شدن به گوشی های ویندوزی واقعی هستند. البته، این توهم زمانی که وارد برنامه های شخص ثالث می شوید ناپدید می شود، اما اگر مایکروسافت Duo خریداری می کنید، تقریباً مطمئناً یک طرفدار فوق العاده مایکروسافت هستید.

به غیر از تازه سازی طراحی، Duo از ویژگی های استاندارد اندروید 12 نیز بهره می برد. اینها شامل افزایش حریم خصوصی از طریق داشبورد جدید حریم خصوصی، نشانگرهای اعلان و دوربین، دسترسی بهبودیافته، و ویجت‌های مکالمه جدید برای پیگیری چت‌های شما می‌شود. یکی دیگر از ویژگی های ویندوز با منوی قلم جدید Surface Slim Pen 2 به اینجا جهش می کند. با کلیک روی بالای قلم، می‌توانید به سرعت برنامه‌هایی مانند OneNote را درست مانند Surface Pro اجرا کنید.

اگرچه مایکروسافت عرضه Android 12L برای Surfac Dou تاخیر داشت (و اندروید 13 در حال حاضر راه اندازی شده است)، Surface Duo دستگاهی منحصر به فرد است و کاربرانی  که آن را دوست دارند از این به روز رسانی جدید احتمالا راضی خواهند بود. در عین حال، اندروید 13 ویژگی های متفاوتی نسبت به اندروید 12L ارائه نمی کند که کاربران خود را در رکود بیابند. این اندروید 12 بود که به‌روزرسانی اصلی بود، و کاربران Duo باید خوشحال باشند که مایکروسافت بالاخره آنرا در دسترس آنها قرار داده است.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.