تحقیقات ویژه FTC درباره شراکت مالی مایکروسافت و OpenAI

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) در حال بررسی شراکت مالی بین مایکروسافت و OpenAI است. این نهاد می‌خواهد بداند که همکاری این دو شرکت برخلاف قوانین ضد‌انحصار آمریکاست یا خیر.

به‌گزارش تک‌ناک، در کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در حال انجام تحقیقات اولیه درباره شراکت مالی مایکروسافت و OpenAI است. تاکنون، این نهاد تحقیق رسمی درباره مایکروسافت و OpenAI را آغاز نکرده است.

این گزارش، تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) تحقیقاتش را درباره شراکت مالی مایکروسافت و OpenAI آغاز کرد. این سازمان رسماً اعلام کرد که نظرات شرکت‌ها و اشخاص ثالث را دریافت می‌کند.

CMA اعلام کرد که می‌خواهد بداند آیا معامله مایکروسافت با OpenAI بر رقابت در فضای هوش مصنوعی بریتانیا تأثیر گذاشته است یا خیر. در پاسخ، مایکروسافت اظهار کرد که رابطه‌اش با OpenAI در‌حالی‌که استقلال هر دو شرکت حفظ شود، رقابتی را در حوزه هوش مصنوعی به‌وجود آورده است.

digikala

ردموندی‌ها از سال 2019 میلیاردها دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است. چند هفته پیش و پس از اینکه OpenAI مدیر‌عامل اخراج‌شده خود سم آلتمن را بازگرداند و ترکیب هیئت‌مدیره را از نو تشکیل دارد، مایکروسافت را به‌عنوان عضو بدون حق رای وارد این حوزه کرد.

در‌حال‌حاضر، اهالی ردموند و FTC در جنگ حقوقی طولانی درباره مسائل دیگر با همدیگر دست‌وپنجه نرم می‌کنند. این نهاد شکایتی را علیه مایکروسافت تنظیم کرد تا از تصاحب‌شدن Activision Blizzard به‌دست مایکروسافت جلوگیری کند. با‌این‌حال، FTC نتوانست قاضی را متقاعد کند تا دستور مقدماتی‌ای را متوقف کند که به مایکروسافت اجازه می‌دهد این معامله را نهایی کند.

هفته گذشته، مایکروسافت و FTC نزد سه قاضی دادگاه تجدید‌نظر در ایالت متحده آمریکا برای تحویل مدارک حضور یافتند که FTC دوباره تلاش کرد تا ادعا کند فروش Activision Blizzard به مایکروسافت تهدیدی برای رقابت است و تصمیم قاضی قبلی اشتباه بوده است. هنوز خبری از تصمیم قضات در این پرونده نیست.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.