تیک‌تاک Whee را برای رقابت با اینستاگرام معرفی کرد

تیک‌تاک Whee را برای رقابت با اینستاگرام معرفی کرد

تیک‌تاک در سکوت کامل خبری، برنامه‌ی موبایلی Whee را راه‌اندازی کرد. هدف این پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی رقابت اینستاگرام اعلام شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، تیک‌تاک مصمم است تا با برنامه‌های خود، تمام جنبه‌های شبکه‌های اجتماعی را پوشش دهد. بایت‌دنس (ByteDance)، شرکت مادر تیک‌تاک، اخیراً برنامه‌ی اجتماعی دیگری راه‌اندازی کرده است که بسیار شبیه به اینستاگرام به‌نظر می‌رسد. این برنامه Whee نام دارد. Whee هم‌اکنون در کشورهای منتخب برای دانلود روی دستگاه‌های اندروید در‌دسترس قرار گرفته است.

برای مثال، Whee در‌حال‌حاضر در ایالات متحده دردسترس نیست و این تنها یکی از بی‌شمار کشورهایی است که به‌نظر می‌رسد Whee هنوز در آن‌ها دریافت‌کردنی نباشد.

طبق گفته‌ی توسعه‌دهندگان، Whee برنامه‌ی اجتماعی جدیدی است که برای اتصال شما با دوستان نزدیک از‌طریق لحظات اتفاقی زندگی ایجاد شده است. اساساً این برنامه‌ای شبیه به اینستاگرام است که به کاربران امکان می‌دهد تا عکس‌های واقعی را با دوستانشان ثبت کنند و به‌اشتراک بگذارند.

این حرکت عجیب به‌نظر می‌رسد؛ چرا‌که بایت‌دنس اخیراً TikTok Notes را راه‌اندازی کرده است؛ برنامه‌ی دیگری که در توسعه‌ی آن از اینستاگرام بسیار الهام گرفته شده است. البته Whee با اجازه‌دادن به مشاهده و تعامل با تصاویر شما فقط برای دوستان، رویکردی شخصی‌تر را در پیش می‌گیرد. با‌این‌حال، در‌حالی‌که از قبل برنامه‌ی دیگری با عملکرد مشابه دارید، دلیل وجود این برنامه نامشخص باقی می‌ماند.

ازآنجاکه به‌نظر می‌رسد این نوعی راه‌اندازی آزمایشی است، باید دید که آیا بایت‌دنس در‌نهایت Whee را در سطح جهانی در‌دسترس قرار خواهد داد یا فقط آزمایشی برای سنجش واکنش بازار است.

اگر در یکی از کشورهایی زندگی می‌کنید که Whee در آن در‌دسترس است، می‌توانید آن را به‌رایگان روی دستگاه اندروید خود از‌طریق فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

1 دیدگاه برای “تیک‌تاک Whee را برای رقابت با اینستاگرام معرفی کرد

  1. قزمیت گفته:

    ممنون. نتیجه انحصار اینستاگرام، اکانت میسازی بعد چند ساعت میگه قوانین ما رو نقض کردی پاکت کردیم. بدون هیچ توضیحی. بدون اینکه پستی بزاریم یا کار دیگه ای بکنیم. کاری هم به مذهبی و غیرمذهبی نداره. جدیدا هم فروشگاه هارو یکی یکی حذف میکنه.
    وقتش بود یکی پیدا بشه بزنه تو سرش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram