سرمایه‌گذاران دانه‌درشت صدها میلیون دلار تون کوین خریده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت صدها میلیون دلار تون کوین خریده‌اند

داده‌های آن‌چین یا درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های تون کوین در هفته‌ی گذشته مقادیر هنگفتی از این رمزارز را خریده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، علی مارتینز، تحلیلگر نام‌آشنای حوزه‌ی رمزارزها، با انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس گفته است که با بررسی فعالیت‌های آن‌چین مشاهده کرده است که نهنگ‌های تون کوین به‌شدت در حال خرید این رمزارز هستند. به‌نقل از بیت‌کوینیست، مارتینز با بررسی شاخص آن‌چینی موسوم به «توزیع عرضه» توانسته است مقدار توکن کوین‌های دراختیار گروه‌های مختلف را تخمین بزند.

در این شاخص، سرمایه‌گذاران مختلف بر‌اساس میزان ذخایر خود به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برای مثال، گروه ۱ تا ۱۰ شامل تمام آدرس‌هایی است که دست‌کم ۱ و حداکثر ۱۰ توکن در اختیار دارند.

بااین‌حال، آنچه توجه مارتینز را جلب کرده، فعالیت نهنگ‌هاست. نهنگ‌ها شامل آدرس‌هایی‌اند که دست‌کم ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ توکن کوین دراختیار دارند. با نرخ کنونی تون کوین، ارزش روز این مقادیر چیزی بین ۷۶,۰۰۰ تا ۷۶۰,۰۰۰ دلار است.

این دسته از سرمایه‌گذاران به‌دلیل آنکه مقادیر هنگفتی از رمزارز را در‌اختیار دارند،‌ با خریدوفروش‌های خود می‌توانند موج‌های عرضه یا تقاضا را در بازار به‌راه بیندازند. ازاین‌رو، دنبال‌کردن ردپای این دسته از کاربران می‌تواند سرنخ‌های خوبی از رشد یا افت احتمالی قیمت یک رمزارز دراختیار بگذارد.

در نمودار زیر، ردپای شاخص توزیع عرضه برای نهنگ‌های تون کوین مشاهده می‌شود.

تون کوین

از نمودار بالا می‌توان دریافت که سرمایه‌گذاران تون کوین مقادیر هنگفتی از این رمزارز را انباشت کرده‌اند. در هفته‌ی گذشته نیز، این کاربران دست‌کم ۴۵ میلیون تون کوین به‌ارزش تقریبی ۳۴۲ میلیون دلار خریده‌اند.

ناگفته نماند که این خریدهای انبوه درست در زمانی انجام شده‌اند که رمزارز تون کوین سقف قیمتی تازه‌ای را ثبت کرده است؛ بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاران دانه‌درشت انتظار دارند بهای تون کوین حتی از سقف تاریخی خود نیز فراتر برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram