اپل جابه‌جایی از گوگل فوتوز به آی‌کلاود فوتوز را آسان‌تر می‌کند

اپل جابه‌جایی از گوگل فوتوز به آی‌کلاود فوتوز را آسان‌تر می‌کند

اپل و گوگل با همکاری یکدیگر، ابزار جدیدی برای انتقال داده‌ها ارائه کرده‌اند که به کاربران امکان می‌دهد تا مجموعه عکس‌های خود در گوگل فوتوز را مستقیماً به آی‌کلاود فوتوز منتقل کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل و گوگل برای معرفی ابزار جدید انتقال داده با یکدیگر همکاری کرده‌اند که به کاربران امکان می‌دهد تا مجموعه عکس‌های خود در گوگل فوتوز را به‌طور مستقیم به آی‌کلاود فوتوز منتقل کنند. این اقدام پس از راه‌اندازی ابزاری در سال ۲۰۲۱ صورت می‌گیرد که به شما امکان می‌دهد عکس‌های خود را از آی‌کلاود فوتوز به گوگل فوتوز منتقل کنید.

9to5mac می‌نویسد که همکاری مشترک اپل و گوگل بخشی از پروژه انتقال داده‌ها است که ابتکاری منبع‌باز محسوب می‌شود و روی قابلیت انتقال داده‌ها بین پلتفرم‌های آنلاین مختلف تمرکز دارد.

این قابلیت انتقال‌های موجود را تکمیل می‌کند که اولین‌بار از‌طریق انتقال از آی‌کلاود فوتوز به گوگل فوتوز امکان‌پذیر شد و اصل «عمل متقابل» برآورده می‌کند را که یکی از اصول اصلی ابتکار انتقال داده (DTI) است. قابلیت پشتیبانی از انتقال عکس‌ها و ویدئوها از گوگل فوتوز به آی‌کلاود فوتوز هفته‌ی آینده ارائه خواهد شد.

اپل و گوگل با همکاری یکدیگر، ابزار جدیدی برای انتقال داده‌ها ارائه کرده‌اند

اپل و گوگل هر دو مقالات آموزشی منتشر کرده‌اند که جزئیات فرایند انتقال مجموعه عکس‌ها از گوگل فوتوز به آی‌کلاود فوتوز را شرح می‌دهد. اپل می‌گوید که این سرویس در بیش از ۲۴۰ کشور و منطقه در سراسر جهان در‌دسترس خواهد بود. سرویس مذکور برای حساب‌های کاربری کودکان یا حساب‌های کاربری مدیریت‌شده اپل در‌دسترس نیست. همچنین، زمانی‌که «حفاظت پیشرفته‌ی داده‌ها» فعال است، نمی‌توانید داده‌های عکس و ویدئو را به آی‌کلاود وارد کنید.

برای انتقال عکس‌ها و ویدئوهایتان از گوگل فوتوز به آی‌کلاود فوتوز مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به Google Takeout بروید.
  2. دستورالعمل‌ها را برای شروع Export از گوگل فوتوز دنبال کنید.
  3. Apple – iCloud Photos را به‌عنوان مقصد انتقال انتخاب کنید و با شناسه‌ی اپل خود وارد شوید.
  4. روی Allow ضربه بزنید تا به گوگل اجازه دهید عکس‌ها و ویدئوها را به آی‌کلاود اضافه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram