بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه قربانی حمله سایبری شد

بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه قربانی حمله سایبری شد

هک صرافی ارز دیجیتال ترکیه سر و صدایی زیاد به پا کرده است. بی‌تی‌سی‌ترک، یکی از پرآوازه‌‌ترین صرافی‌های رمزارزی ترکیه، طعمه مهاجمان سایبری شده است. آن‌طور که رسانه‌ها مدعی شده‌اند مهاجمان توانسته‌اند به کیف‌پول‌های داغ این صرافی دسترسی پیدا کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، صرافی بی‌تی‌سی‌ترک (BTCTurk) هدف تهاجم سایبری قرار گرفته و مقامات این صرافی نیز بر فقدان بخشی از دارایی‌های خود اذعان کرده‌اند. با‌این‌حال، آن‌ها مدعی‌اند که از توان مالی کافی برای جبرام خسارت‌های تحمیلی برخوردارند.

بنابر گزارش بیت‌کوینیست، در تاریخ ۲۲ ژوئن (۲ تیرماه) پلتفرم بی‌تی‌سی‌ترک طعمه سارقان مجازی شده است. انتشار هک صرافی ارز دیجیتال ترکیه ، موجی از نگرانی را در میان محافل رمزارزی برانگیخت. بااین‌حال، چندی بعد مقامات بی‌تی‌سی‌ترک مدعی شدند تنها کیف‌پول داغ متعلق به ۱۰ ارز دیجیتال هک شده و باقی رمزارزها از گزند هک در امان مانده‌اند.

هک صرافی ارز دیجیتال ترکیه

هک صرافی ارز دیجیتال ترکیه

آن‌طور که از بیانیه رسانه‌ای بی‌تی‌سی‌ترک پیداست، سارقان مجازی نتوانسته‌اند به کیف‌پول‌های سرد این صرافی دسترسی یابند.

«ریچارد تنگ»، مدیرعامل صرافی بایننس در تشریح ابعاد این حادثه از تلاش مشترک تیم فنی بی‌تی‌سی‌ترک و بایینس برای حل‌وفصل این مسئله سخن به میان آورده است. به گفته او تاکنون این گروه موفق به بازیابی بیش از ۵.۳ میلیون دلار از دارایی‌های مسروقه شده‌اند.

تنگ می‌گوید:

گروه‌های فنی،‌تحقیقاتی و امنیتی ما شبانه‌روز در تلاش‌اند تا از اکوسیستم در برابر اعمال مخرب محافظت کنند. در صورت نیاز، خبرهای بیشتری را درباره هک صرافی ارز دیجیتال ترکیه به اطلاع عموم خواهیم رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram