احتمال وضع محدودیت‌های قانونی بر پرداخت‌های رمزارزی در امارات

احتمال وضع محدودیت‌های قانونی بر پرداخت‌های رمزارزی در امارات

یکی از وکلای فعال در حوزه‌ی امور مالی و رمزارزی مدعی شده است که احتمال دارد مقام‌های امارات محدودیت‌های قانونی علیه پرداخت‌های رمزارزی در این کشور وضع کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، از قرار معلوم امارات متحده عربی برخلاف سیاست‌های همیشگی‌اش در پذیرش فناوری‌های نوین، این بار درقبال پرداخت‌های مبتنی‌بر رمزارز قرار نیست با آغوش باز رفتار کند.

بنابر کوین‌تلگراف، ایرنا هیور، وکیل فعال در حوزه‌ی رمزارز و بلاک چین، بر این باور است که چهارچوب‌های مقرراتی تازه‌ای که نهادهای حاکمیتی امارات منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد که احتمال دارد پرداخت‌های رمزارزی در این کشور ممنوع اعلام شود.

در ۵ ژوئن نیز، هیئت‌مدیره‌ی بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی موسوم به CBUAE بررسی پروژه‌های ویژه‌ای را برای تحول در زیرساخت‌های مالی این کشور در دستور کار قرار داده بود.

آن‌طور که پیداست، در این جلسه، مقام‌های بانک مرکزی امارات آیین‌نامه جدیدی را برای خدمات پرداخت مبتنی‌بر توکن صادر کردند تا نحوه‌ی صدور مجوز برای استفاده از استیبل کوین‌ها را تحت نظارت حاکمیت قرار دهند.

در دستورالعمل‌های جدید صادرشده‌ی مقام‌های عالی‌ترین نهاد بانکی امارات، پیشنهاد شده است که هرگونه توکن صادرشده در این کشور باید از پشتوانه درهم امارات برخوردار باشد و نمی‌تواند به دیگر ارزهای خارجی سنجاق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram