زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندروید به‌روزرسانی شد

براساس تازه‌ترین اخبار، زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندروید به‌روزرسانی شد. این به‌روزرسانی بهبود گرافیک و چند ویژگی‌ دیگر را به‌ارمغان آورده است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت جدیدترین به‌روزرسانی زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندروید را دراختیار تمام اعضای برنامه‌ی Windows Insider قرار داده است.

به‌روزرسانی جدید با شماره نسخه‌ی 2309.40000.8.0 شامل بهبودهای گرافیکی، امکان به‌اشتراک‌گذاری فایل‌های .cer به سیستم‌عامل اندروید و ویژگی‌های دیگر است. در‌حال‌حاضر، هیچ اطلاعی از زمان به‌روزرسانی زیرسیستم Windows 11 (personal computer operating system by Microsoft)‌ برای اندروید به جدیدترین نسخه اندروید ۱۴ موجود نیست.

برخی تغییرات زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندروید

تغییرات جدید

  • بهبود قابلیت اطمینان پلتفرم
  • امکان به‌اشتراک‌گذاری فایل‌های .cer با اندروید
  • بهبودهای گرافیکی
  • APIهای Android Geocoder (Geocoder | Android Developers) داده‌های معتبری را برای همه برنامه‌ها ارائه می‌دهند. حتماً شرایط را برای استفاده از داده‌های Bing Maps بررسی کنید (شرایط مجوز نرم‌افزار Microsoft Microsoft Windows Subsystem for Android™ – Microsoft Support)
  • به‌روزرسانی‌های پلتفرم اندروید ۱۳

بازخورد‌ دادن

در‌صورت داشتن مشکلاتی با زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندروید، دیدگاه‌های خود را از‌طریق Feedback Hub در قسمت برنامه‌ها > زیرسیستم ویندوز برای اندروید می‌توانید ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی رفع مشکلات و ارسال بازخورد، به صفحه‌ی راهنمایی و سؤالات متداول درباره‌ی برنامه‌های تلفن‌همراه در ویندوز مراجعه کنید. در‌صورتی‌که توسعه‌دهنده هستید، بازخورد خود را در سایت Github می‌توانید ارائه دهید.

ناگفته نماند که به‌منظور اطلاع دقیق از جزئیات جدیدترین به‌روزرسانی زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندرویدمی‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

این تقریباً همان نسخه‌ای است که چند هفته پیش برای افرادی منتشر شد که در برنامه‌ی پیش‌نمایش زیرسیستم Microsoft Windows (family of computer operating systems developed by Microsoft) برای اندروید ثبت‌نام کرده‌اند؛ البته به‌استثنای اینکه قابلیت به‌روزرسانی Chromium WebView به نسخه‌ی ۱۱۷ در این نسخه موجود نیست.

اگر ترجیح می‌دهید نسخه‌های پیش‌نمایش این برنامه‌های زیرسیستم اندروید را دریافت کنید، از وب‌سایت Microsoft Learn در برنامه‌ی پیش‌نمایش WSA می‌توانید ثبت‌نام کنید.

قبل از ادامه، مطمئن شوید که کامپیوتر شما شرایط سخت‌افزاری موردنیاز نظیر حداقل ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم و حافظه‌ی ذخیره‌سازی SSD و پشتیبانی از پلتفرم ماشین مجازی را دارد.

اگرچه روش‌های غیررسمی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا زیرسیستم ویندوز را برای اندروید در ویندوز ۱۰ اجرا کنید، این برنامه رسماً فقط در ویندوز ۱۱ پشتیبانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.