بلندترین برج آمریکا به زودی ساخته می‌شود

بلندترین برج آمریکا به زودی ساخته می‌شود

تلاش جسورانه برای ساخت بلندترین برج جدید ایالات متحده آمریکا در اوکلاهاما، این هفته به نقطۀ عطفی بزرگ رسید، چرا که مقامات محلی در حال حاضر ساخت این برج را تأیید کرده‌اند.

به گزارش تک‌ناک، برج لجندز در ابتدا به عنوان پیشنهادی برای دومین آسمان خراش بلند ایالات متحده طراحی شد. پس از استقبال مثبت، طراحان و توسعه‌دهندگان آن، برنامه‌های خود را برای تبدیل این برج به بلندترین آسمان خراش در این کشور تغییر دادند.

با فرض اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود، این برج در محل یک پارکینگ در نزدیکی مسیر راه‌آهن و تأسیسات ذخیره‌سازی U-Haul قرار خواهد گرفت. این برج از چهار برج دیگر تشکیل شده است، که بزرگ‌ترین آنها به منظور گرامیداشت سالی که اوکلاهما به عنوان چهل و ششمین ایالتِ ایالات متحده معرفی شد به ارتفاع 1907 فوت (581 متر) خواهد رسید.

بلندترین برج این مجموعه با ارتفاع 130 فوت (39 متر)، بلندتر از بلندترین برج فعلی ایالات متحده، یعنی مرکز تجارت جهانی وان نیویورک است. همچنین این برج درست پس از مرکز مالی پینگ‌آن چین در رتبه‌بندی جهانی قرار خواهد گرفت و ششمین آسمان‌خراش بلند در سراسر جهان خواهد شد. میان هر چهار ساختمان، برج‌ها میزبان واحدهای مسکونی و یک هتل مجلل خواهند بود.

ساختن یک آسمان‌خراش بزرگ در یک منطقۀ مستعد گردباد با جمعیتی حدود 700000 نفر به نظر غیرمنطقی می‌رسد. به گزارش روزنامۀ محلی اوکلاهومن، جیمز کوپر، عضو شورای شهر، نگرانی‌های مربوط به طرح‌هایی برای گنجاندن مسکن برای افراد کم‌درآمد را ابراز کرد.

علی‌رغم این نگرانی‌ها، 8 نفر از 9 عضو شورای شهر اوکلاهوما (بدون احتساب کوپر) در نهایت به تجدید نظر مورد نیاز رأی دادند تا ساخت این برج بتواند ادامه پیدا کند. در یک اطلاعیۀ رسانه‌های اجتماعی، شرکت ساختمانی AO که طراح این برج است، می‌گوید که درخواست برای ارتفاع نامحدود تأیید شده است و انتظار می‌رود که ساخت و ساز در اواخر سال جاری آغاز شود.

تنها موضوع مانع در حال حاضر این است که باید بودجۀ 1.2 میلیارد دلاری آمریکا برای ساخت این پروژه افزایش یابد. یکی از نمایندگان AO گفت که فاز اول ساخت که متشکل از سه برج کوچک‌تر است، به زودی آغاز و در سال 2026 تکمیل خواهد شد. بعد از این مرحله ساخت برج بزرگ آغاز می‌شود و به احتمال زیاد حدود سه سال طول خواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram