قابلیت ویرایش تصویر پروفایل با هوش مصنوعی به ویندوز ۱۱ آمد

قابلیت ویرایش تصویر پروفایل با هوش مصنوعی به ویندوز ۱۱ آمد

مایکروسافت ویرایشگر تصویر پروفایل جدیدی را به ویندوز 11 اضافه می‌کند که از هوش مصنوعی برای اعمال افکت‌های مختلف مانند محوکردن پس‌زمینه و نورپردازی پرتره استفاده می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت در حال افزودن قابلیت‌های بیشتر مبتنی‌بر هوش مصنوعی به ویندوز 11 است. ازجمله‌ی این قابلیت‌ها ویرایشگر تصویر پروفایل جدید است. این ویرایشگر مشابه بخش فعلی «اطلاعات شما» (Your Info) در برنامه‌ی تنظیمات، به شما امکان می‌دهد تا عکس بگیرید و یکی از عکس‌های موجود را انتخاب و تصویر فعلی خود را حذف کنید.

به‌نوشته‌ی نئووین، قابلیت جدید امکان اعمال افکت‌های اضافی مانند محو‌کردن پس‌زمینه و نورپردازی پرتره و افزایش کیفیت تصویر را فراهم می‌کند. ناگفته نماند که چند فیلتر داخلی برای ویرایش‌های اولیه نیز وجود دارد.

ادیت پروفایل ویندوز 11

اگر کامپیوتر شما جدیدین نسخه‌ی ویندوز 11 را اجرا می‌کند و می‌خواهید ویرایشگر تصویر پروفایل جدید را امتحان کنید، روش فعال‌کردن آن با استفاده از برنامه‌ی ViVeTool بدین‌شرح است:

  • ViVeTool را از گیت‌هاب دانلود و فایل‌ها را در پوشه‌ی مناسب باز کنید.
  • کلیدهای Win + X را فشار دهید و گزینه‌ی «Terminal (Admin)» را انتخاب کنید.
  • با میان‌بر Ctrl + Shift + 2 یا کلیک روی دکمه‌ی فلش پایین در بالای پنجره، ترمینال ویندوز را به صفحه‌ی Command Prompt تغییر دهید.

ویندوز 11

  • با دستور CD به پوشه‌ی حاوی فایل‌های ViveTool بروید. برای مثال، اگر ViveTool را در C:\Vive قرار داده‌اید، عبارت CD C:\Vive را تایپ کنید.
  • دستور vivetool /enable /id:45189370,47364920 را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.
  • کامپیوتر خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.
  • به مسیر تنظیمات > حساب‌ها > اطلاعات شما بروید. فراموش نکنید که تغییر تصویر پروفایل در ویندوز 11 نیازمند فعال‌بودن سیستم است.

در همین راستا، ویندوز 11 و 10 اخیراً با باگ عجیبی مواجه شدند که در آن تلاش برای تغییر تصویر پروفایل برای حساب کاربری آفلاین به خطای 0x80070502 منجر می‌شد. مایکروسافت این باگ را در ویندوز 11 برطرف کرده است؛ اما برای کاربران ویندوز 10، این مشکل همچنان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram