بیشترین بازی‌های انجام شده سال ۲۰۲۴

بیشترین بازی‌های انجام شده سال ۲۰۲۴

در حالی که در طی سال‌های گذشته شاهد انتشار بازی‌های زیادی بوده‌ایم، اما اکثر بازی‌های پرطرفدار در سال ۲۰۲۴، بازی‌های قدیمی‌تر هستند.

به گزارش تک‌ناک، در این مطلب 10 مورد برتر بازی‌های پرطرفدار را که بر اساس داده‌های ارائه شده توسط سایت‌های تحلیلی مختلف، از جمله Activeplayer.io ،Statista و MMO-Population به دست آمده است را فهرست کردیم.

10- بازی Counter-Strike 2 -بیش از 53 میلیون بازیکن

Counter-Strike یک فرنچایز شوتراول شخص است که هیچ‌گاه به انتها نمی‌رسد. بر اساس گزارش SteamDB، در 8 می 2023، شوتر مبتنی بر تیم تاکتیکی بالاترین تعداد بازیکنان همزمان خود را مشاهده و از 1.8 میلیون کاربر همزمان عبور کرد. این برای هر زمانی بسیار چشمگیر است. با وجود این، بخش قابل توجه این است که CS حدود یک دهه این نوع گیم پلی را ارائه می‌دهد.

از آن زمان، Valve بازی را ادامه داده است و ارقام بازیکنان منعکس‌کنندۀ آن هستند. در حال حاضر با 51 میلیون بازیکن ماهانه، این بازی به اوج‌هایی رسیده است که حتی CS:GO نیز تا پایان عمر خود نتوانست آن را مشاهده کند.

9- بازی Call of Duty Warzone -بیش از  63 میلیون بازیکن

فرنچایز Call of Duty همیشه یکی از غول‌های صنعت بازی‌های ویدیویی است، امّا محبوبیت آن زمانی که فرنچایز یک اسپین‌آف رایگان و بتل رویال را به دست آورد، به اوج جدیدی رسید. Warzone در مدت زمان رکورد به یکی از محبوب‌ترین عناوین جهان تبدیل شد، به همین دلیل در لیست پرطرفدارترین بازی‌های ما در سال 2024 قرار دارد.

انجمن Warzone 2 (اکنون فقط Warzone) بسیار بزرگ است و در سراسر پلتفرم‌های پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی پراکنده می‌باشد، اگرچه به طور قطع بیشتر به عنوان یک تجربۀ کنسولی بازی می‌شود، که در آن فرنچایز همیشه بسیار محبوب بوده است. اعداد برای بازی Warzone 2 بر اساس این واقعیت بوده که می‌دانیم براساس نتایج مالی سه ماهۀ دوم سال 2023، Activision به تنهایی در مجموع 92 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است. این رقم در واقع کاهش جزئی را نسبت به اوج بیش از 100 میلیون بازی در سال‌های گذشته را آشکار می‌کند.

براساس آمارها این بازی 63 میلیون بازیکن ماهانه دارد.

8- بازی Apex Legends -بیش از  64 میلیون بازیکن

بازی مخفی کاری Respawn موسوم به Apex Legends حذف شد و سپس ژانر بتل رویال را طوفانی کرد. این بازی عالی از گیم پلی متقاعدکننده، کیفیت تولید AAA و یک مدل کسب و کار رایگان برای بازی را به اثبات رساند و باعث شد به طور موقت فورتنایت و PUBG به عنوان پرطرفدارترین و پربیننده‌ترین بازی‌های چند نفره کنار گذاشته شوند. از یک ماه افتتاحیه با حضور 2 میلیون بازیکن همزمان، انجمن در آنجا ماندگار شد و به ایجاد پایگاه بازیکنی با 61 میلیون کاربر فعال ماهانه کمک کرد. به جرئت می توان گفت که Apex راه خود را در این سبک ارتقا داده و جایگاه خود را به عنوان یکی از پرطرفدارترین بازی‌های سال 2024 حفظ کرده است.

7- بازی Genshin Impact -بیش از 65 میلیون بازیکن

وقتی Genshin Impact را در سال 2020 بررسی کردیم، می‌دانستیم که این یک بازی خاص است. تلفیقی نابغه‌ای از کاوش‌های زلدا مانند، داستان‌سرایی انیمه‌ای و مکانیک‌های عالی نقش‌آفرینی بسیار خوب بود. آیا ما شک داشتیم که Genshin Impact به یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای بازی تبدیل شود؟ قطعاً خیر.

وقتی به شیوۀ پشتیبانی توسعه‌دهندۀ miHoYo از بازی هنگام عرضۀ آن نگاه می‌کنید، شاید متعجب نشوید که چرا در این حد مخاطبان این تجربه را دوست دارند. مقدار باورنکردنی محتوای جدید اضافه شده است، که شامل داستان‌های کاملاً جدید، شخصیت‌ها، مناطقی برای کاوش و انواع رویدادها و چالش‌های مختلف می‌شود که این بازی را به تصویر می‌کشد. در حال حاضر با 65 میلیون بازیکن ماهانه Genshin Impact یک بازی مطرح است.

6- بازی Rocket League -بیش از 90 میلیون بازیکن

چه کسی فکرش را می‌کرد که بازی ترکیبی از خودروها و فوتبال به این موفقیت بزرگ برسد. جای تعجب نیست که Rocket League یکی از پرطرفدارترین بازی‌های سال 2024 است و از بین تمام بازی‌های موجود در این لیست، ثابت‌ترین بازی در حفظ بازیکنان خود بود. اعداد بالای صفحۀ Rocket League در activeplayers.io به طور کامل این را نشان می‌دهد.

به احتمال زیاد به این واقعیت مربوط می‌شود که از زمان انتشار خود در سال 2015، بازی Rocket League هیجان‌انگیزترین اکشن ورزشی موجود در بازار را به بازیکنان خود ارائه داده است. با وجود این، در یک نکتۀ جانبی، بازی Rocket League نیز یکی از عناوینی است که باعث عصبانیت دوستانتان از شما می‌شود.

به هر حال این بازی به تعداد 90 میلیون بازیکنان ماهانه دست یافت و یک موفقیت است.

5- بازی League of Legends -بیش از 130 میلیون بازیکن

براساس گفتۀ Riot Games، بازی League of Legends تقریباً هر روز توسط حدود 8 میلیون نفر اجرا می‌شود. در حال حاضر، با توجه به محبوبیت بازی مورد اشاره در چین، که در آن 29 سرور به تنهایی تعبیه شده است، این می‌تواند یک عدد کاهش یافته محسوب شود.

امروزه، درست مانند بازی CS2، یک صحنۀ قوی ورزش‌های الکترونیکی به League of Legends کمک کرده تا جامعۀ خود را حفظ کند، جامعه‌ای که به طور معمول میلیون‌ها نفر برای تماشای مسابقات رقابتی آنلاین حضور پیدا می‌کنند. مسابقات قهرمانی جهانی League of Legends 2019 با تماشای 1.7 میلیون تماشاگر FunPlus Phoenix Crush G2 Esports، رکوردهای بینندۀ همزمان توییچ را شکست.

علاوه بر این، اگر نگاهی گذرا به آخرین آمار Activeplayer.io بیندازید، خواهید دید که این بازی تیمی در 30 روز گذشته 130 میلیون بازیکن فعال داشته و آن را تبدیل به پرطرفدارترین بازی MOBA در جهان کرده است.

4- بازی Minecraft -بیش از 160 میلیون بازیکن

Minecraft یک بازی سندباکس محبوب است که در چندین سال انتشار خود توانسته به محبوبیت بالایی دست یابد. آزادی بی پایان برای ایجاد، کاوش و تعامل با دیگر بازیکنان در جهان، آن را کمتر یک بازی و بیشتر به یک متاورس برای صرف وقت‌گذرانی تبدیل می‌کند.

این عمق تجربیات مختلف جامعه محور است که می توانید در Minecraft داشته باشید. این بازی به دلایل مختلف از قبیل بروزرسانی‌های مداوم گرفته تا DLCهای سرگرم‌کننده برای افراد متفاوت محبوب بوده است. در هر صورت طرفداران زیادی دارد.

در سال 2015، زمانی که کاربران فعال ماهانۀ ماینکرافت حدود 40 میلیون نفر بودند، این بازی در یک مقطع باورنکردنی 1.4 میلیون بازیکن همزمان را ثبت کرد. جامعۀ بازی اکنون تقریباً پنج برابر است! با این اوصاف، دیدن آن در لیست پرطرفدارترین بازی‌های سال 2024 جای تعجب ندارد و به احتمال زیاد با به‌روزرسانی آینده به رشد آن ادامه خواهد داد.

این بازی در حال حاضر ماهانه 160 میلیون بازیکن دارد.

3- بازی  Roblox -بیش از 200 میلیون بازیکن

Roblox از زمان عرضۀ آن در سال 2006، به ویژه در پنج سال گذشته، محبوبیت زیادی پیدا کرد. در سال 2016، دیوید بازوسکی، مدیرعامل شرکت سازنده، با افتخار از 700000 بازیکن همزمان سخن گفت و اعلام کرد که رقم عطف یک میلیون نفر دور از انتظار نیست. سپس به سال 2020 می‌رویم و در هفتمین جوایز سالانه Bloxy Roblox شاهد حضور باورنکردنی 4 میلیون بازیکن در این بازی بودیم.

از نظر بازیکنان فعال ماهانه، تعداد آنها به وضوح بیشتر است. Roblox یک پایگاه بازیکنان ثابت حدود 200 میلیون در رایانه‌های شخصی و دستگاه های تلفن همراه دارد. مانند Minecraft، گیمرها آن را به دلیل کیفیت تقریباً متفرقه‌اش دوست دارند، چرا که تجربه‌های مختلف گیم‌پلی را در آن می‌توان مشاهده کرد.

2- بازی Fortnite -بیش از 210 میلیون بازیکن

چه آن را دوست داشته باشید و چه از آن متنفر باشید، یک موضوع قطعی است، که فورتنایت بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین بازی بتل رویال در خارج از چین محسوب می‌شود. به طور قطع این بازی به عنوان یکی از مهم‌ترین و مبتکرانه‌ترین بازی‌هایی که تاکنون ساخته شده در تاریخ ثبت خواهد شد و این بیشتر به دلیل توانایی Epic Games در تعریف مجدد معنای ساخت و پشتیبانی از یک بازی لایو سرویس است.

Fortnite یک موجودیت دائم در حال تغییر بوده که با ظهور گرایش‌های جدید، خود را با ویژگی‌ها و ترفندهای مختلف تغییر می‌دهد. این یعنی به لطف محتوای نبرد آن، هر ماه یک بازی جدید است. علاوه بر این با همکاری موسیقی‌دانان و چهره‌های مشهور برای مرتبط ماندن، توانسته است خود را در فرهنگ پاپ جاسازی کند. می‌توانید به‌روزرسانی OG Fortnite را نیز اضافه کنید و بازیکنان کهنه‌کار را برای رویداد انحصاری بازگردانید.

این بازی توانست به طور ماهانه 210 میلیون بازیکن کسب کند.

1-بازی PUBG -بیش از 330 میلیون بازیکن

بازی‌ که در چند سال گذشته باعث ایجاد یک جنون شد که کل فضای بازی‌های چند نفره را تغییر شکل داد، PUBG است که با وجود پر شدن ژانر بتل رویال با عناوین کپی، همچنان مخاطبان زیادی دارد.

قابل توجه‌ترین آنها بازی Fortnite اپیک گیمز بوده که از نظر تعداد بازیکن در خارج از آسیا همچنان بر آن برتری دارد. در زمان عرضۀ فورتنایت، PUBG هنوز یک مدل پریمیوم داشت و حتی روی کنسول‌ها هم وجود نداشت و همین باعث شد که رقابت را از دست بدهد. با وجود این، زمانی که F2P رفت و نسخۀ موبایل خود را عرضه کرد، همه چیز متحول شد.

این بازی 330 میلیون مخاطب ماهانه دارد.

1 دیدگاه برای “بیشترین بازی‌های انجام شده سال ۲۰۲۴

  1. اشتراک‌ها: 10 بازی و فرنچایز سخت تاریخ: بازی Elden Ring در کجا لیست است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram