چگونه voice Isolation را در iOS 16.4 فعال کنیم؟

voice Isolation درسیستم عامل iOS 16.4 اپل که تازه منتشر شده، برای تماس تلفنی نیز در دسترس است که در ادامه به روش فعال کردن آن میپردازیم

از نسخه iOS 15، اپل قابلیت جدیدی به نام voice Isolation معرفی کرد. در صورت فعال بودن این ویژگی، تمام نویزهای پس زمینه حذف می‌شود و صدای کاربر را در مرکز توجه قرار می دهد.

به گزارش تکناک، قابلیت Voice Isolation در اپل، یک ویژگی پیشرفته پردازش صدا است که در برخی از محصولات اپل، مانند آیفون‌ها و آیپد‌ها وجود دارد. هدف از این قابلیت بهبود کیفیت صدای گفتگو در محیط‌های پر سر و صدا یا با نویز پس‌زمینه است.

قابلیت Voice Isolation در اپل به کمک تکنیک‌های پیشرفته پردازش سیگنال دیجیتال عمل می‌کند. این ویژگی برای جداسازی صدای گفتگو از نویزهای پس‌زمینه در محیط‌های پرسر و صدا طراحی شده است. در این روند، صدای اصلی کاربر (مانند صدای شما در گفتگوی تلفنی یا ویدئویی) از صداهای مزاحم محیط اطراف جدا می‌شود و به جای آن صدایی واضح و بی‌نویز ارائه می‌شود.

این کار با استفاده از الگوریتم‌های هوشمندی که توانایی تشخیص فرکانس‌های مختلف صدا و تفکیک آن‌ها از نویزهای محیطی را دارند، انجام می‌شود. در نتیجه، کیفیت صدای گفتگو در مکالمات تلفنی و ویدئویی افزایش می‌یابد و این باعث می‌شود که هر دو طرف مکالمه به صورت راحت‌تری بتوانند یکدیگر را بشنوند و درک کنند.

درسیستم عامل iOS 16.4 که به تازگی منتشر شده، اکنون، voice Isolation برای تماس های تلفنی نیز در دسترس است. در این راهنما نحوه فعال سازی آن حین تماس آموزش داده شده است. بدین منظور:

  • ابتدا برای باز شدن Command Center، انگشت خود را از پایین سمت راست به بالا یا از بالا به پایین (بسته به مدل آیفون) بکشید.

  • سپس روی دکمه در بالا سمت راست بزنید (که به طور پیش‌فرض عبارت Mic Mode Standard را نشان می‌دهد).

  • سپس Voice Isolation را بزنید.

همین! اگر در یک محیط پر سر و صدا هستید، اکنون درک صدای شما برای مخاطب آسان تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.