واتساپ آدرس IP شما را هنگام تماس مخفی می‌کند

به‌تازگی واتساپ قابلیت جدید‌ی به نام محافظت از آدرس IP در تماس‌ها به تنظیماتش اضافه کرده است که از آدرس IP شما در‌ برابر فرد تماس‌گیرنده محافظت می‌کند.

به‌گزارش ‌تک‌ناک، تماس‌ها در WhatsApp (Meta Platforms-owned mobile instant messenger and social media service) برای کاربرانی که به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهند، امنیت بیشتری به‌ارمغان می‌آورد. به‌تازگی این شبکه‌ی اجتماعی گزینه‌ی جدید‌ی به نام محافظت از آدرس IP در تماس‌ها به تنظیماتش اضافه کرده است که از آدرس IP شما در‌برابر فرد تماس‌گیرنده محافظت می‌کند. هنگام فعال‌سازی این گزینه، تماس‌ها ازطریق سرورهای متا/ واتساپ تقویت و در‌نتیجه آدرس IP واقعی شما پنهان می‌شود.

دانیل سامرمن و سباستین مسمر و عطاالله بیگ در پستی وبلاگ نوشتند:

اکثر محصولات تماسی که امروزه مردم استفاده می‌کنند، ارتباطی نقطه‌به‌نقطه بین شرکت‌کنندگان دارند. این ارتباط مستقیم به انتقال داده‌های سریع‌تر و کیفیت تماس بهتر منجر می‌شود؛ اما به‌معنای آن است که شرکت‌کنندگان باید آدرس IP یکدیگر را بدانند. آدرس‌های IP ممکن است شامل اطلاعاتی باشند که برخی از کاربران محتاط در حفظ حریم خصوصی، مانند موقعیت جغرافیایی یا منبع اینترنت، مهم می‌دانند.

واتساپ آدرس IP شما را هنگام تماس مخفی می‌کند

The Verge می‌نویسد واتساپ به این نکته اشاره می‌کند که تنظیمات جدید ممکن است کیفیت تماس را کاهش دهد. همچنین، این شرکت تأکید کرده است که تماس‌ها حتی هنگام استفاده از این قابلیت جدید، همیشه با رمزنگاری سر‌تا‌سری انجام می‌شوند.

افزون‌براین، واتساپ می‌گوید که گزینه‌ای برای قطع‌کردن تماس‌گیرندگان ناشناس وجود دارد؛ قابلیتی که اولین بار ژوئن۲۰۲۳ به آن اشاره شد. واتساپ ادعا می‌کند که از اختلالات هرزنامه جلوگیری و حامل حملات پیچیده‌ی امنیت سایبری را خاموش می‌کند.

در پست وبلاگی آمده است:

حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران برای واتساپ برای دستیابی به اهداف خود در امکان ارتباطات خصوصی در سراسر جهان بسیار ضروری است. این ویژگی‌های امنیتی جدید همراه با بسیاری از محافظت‌های دیگر ترکیب می‌شوند که هدفشان حفظ امنیت افراد در واتساپ است.

شما می‌توانید گزینه‌ی محافظت از آدرس IP جدید را در تنظیمات این شبکه‌ی اجتماعی پیام‌رسان و در بخش حریم خصوصی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.