حذف خودکار پیام‌های صوتی واتساپ بعد از شنیدن دریافت‌کننده

واتساپ در حال آزمایش نسخه‌ی بتا برای قابلیت ارسال پیام‌های صوتی‌ای است که دریافت‌کننده فقط یک بار می‌تواند آن‌ها را بشنود.
به‌گزارش تک‌ناک، به‌نظر می‌رسد ویژگی حذف خودکار پیام‌های صوتی واتساپ بعد از شنیدن دریافت‌کننده شبیه ویژگی فعلی «View Once» برای عکس‌ها و ویدئوهاست.
به‌گفته‌ی WABetaInfo، درحال‌حاضر، این قابلیت واتساپ فقط برای تعداد محدودی از کاربران اندروید و iOS که نسخه‌ی بتای برنامه را اجرا می‌کنند، در‌دسترس است.

گزارش WABetaInfo نشان می‌دهد که با لمس آیکون «1» کوچکی که هنگام ضبط‌کردن صدا در سمت راست ظاهر می‌شود، به این قابلیت دسترسی خواهید داشت. این رسانه می‌نویسد:

بعد از ارسال پیام صوتی با فعال‌کردن حالت View Once، دیگر نمی‌توانید پیام صوتی خود را بشنوید و گیرنده نیز بعد از ردکردن آن دیگر نمی‌تواند به پیام صوتی گوش دهد.

واتساپ، یکی از شرکت‌های زیرنظر متا، سال ۲۰۲۱ قابلیت مشابه View Once را برای عکس‌ها و ویدئوها طراحی کرده بود بنابراین، منطقی است که این قابلیت را به پیام‌های صوتی اضافه کند، زیرا محتوای آن‌ها مانند عکس‌ها و ویدئوها می‌تواند حساس باشد.

اگر شما هم طرفدار پیام‌های صوتی واتساپ (برنامه خدمات پیام رسان و تماس اینترنتی متا) باشید، این روش برای به‌اشتراک‌گذاری اخبار شخصی‌تر بدون نیاز به تایپ‌های طولانی بسیار عالی است.

مانند سایر قابلیت‌های بتای واتساپ، نمی‌توان به‌طور قطعی گفت که این ویژگی در آینده‌ای نزدیک یا حتی در چه زمانی دردسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت.

همچنین، گزارش‌ها قبلاً نشان داده بودند که WhatsApp (Meta Platforms-owned mobile instant messenger and social media service) قصد دارد قابلیت View Once را به پیام‌های متنی اضافه کند؛ اما تقریباً بعد از یک سال هنوز این قابلیت عرضه نشده است. شایان ذکر است که هم‌اکنون واتساپ قابلیت جداگانه‌ای برای پیام‌های ناپدیدشونده ارائه می‌دهد که شامل پیام‌های متنی نیز می‌شود.

در پایان، باید اشاره کنیم که سخن‌گوی متا از اظهارنظر بیشتر درباره‌ی این موضوع خودداری کرده است. دیدگاه شما کاربران تک‌ناک درباره‌ی قابلیت‌های جدید واتساپ چیست؟ آیا آن‌ها را کاربردی می‌دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.