قابلیت رونوشت پیام‌ های صوتی واتس‌اپ به اندروید می آید

قابلیت رونوشت پیام‌ های صوتی واتس‌اپ به اندروید می آید
اکنون قابلیت رونوشت پیام‌های صوتی واتس‌اپ برای iOS و اندروید فراهم است.

واتس‌اپ سال گذشته قابلیت رونوشت پیام‌های صوتی را برای iOS معرفی کرد و اکنون این قابلیت برای اندروید نیز در دسترس است.

به گزارش تک‌ناک، گوش دادن به پیام‌‌های صوتی در محیط‌های پر سر و صدا گاهی اوقات آزاردهنده است، به ویژه اگر بیشتر پیام‌های دریافتی شما به صورت صوتی باشند. علاوه بر این، افراد کم‌شنوا در گوش دادن به پیام‌های صوتی با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهند شد، که می‌تواند بر تجربۀ آنها از یک برنامۀ پیام‌رسان تأثیر منفی بگذارد. در همین راستا واتس‌اپ برای رفع این مشکل، قابلیت رونوشت پیام‌های صوتی خود را به اندروید نیز اضافه کرد.

به نقل از androidpolice، رونوشت پیام‌های صوتی به کاربران امکان می‌دهد تا به جای گوش دادن پیام‌های دریافتی صوتی، آنها را بخوانند. این ویژگی که برای اولین بار در ماه می سال گذشته برای iOS واتس‌اپ ارائه شده بود، در ماه مارس امسال توسط کاربران در وب‌سایت WABetaInfo برای اندروید مشاهده شد.

بر اساس گزارش وب‌سایت WABetaInfo، واتس‌اپ شروع به ارائه قابلیت رونوشت پیام به گروه کوچکی از آزمایش‌کنندگان بتا در مناطق خاص کرده است. این ویژگی در آخرین به‌روزرسانی واتس‌اپ بتا برای اندروید نسخۀ ۲.۲۴.۱۵.۵ گنجانده شده، که اکنون از طریق گوگل پلی استور قابل دانلود است. اگر عضو برنامۀ بتای واتس‌اپ هستید، می‌توانید با بررسی پلی استور ببینید که آیا به‌روزرسانی جدیدی برای این برنامه در دسترس است یا خیر.

مزایای رونوشت پیام‌‌های صوتی واتس‌اپ

همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، رونوشت پیام‌های واتس‌اپ اکنون به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی (برزیل)، روسی و هندی، که پرکاربردترین زبان‌ها در جامعۀ واتس‌اپ هستند، در دسترس قرار دارد. این برنامه ممکن است در آینده از زبان‌های بیشتری پشتیبانی کند.

واتساپ

پس از انتخاب زبان برای رونوشت، واتس‌اپ یک بسته دادۀ اضافی را برای حفظ حریم خصوصی شما دانلود می‌کند. تمام رونوشت‌ها روی دستگاه شما ایجاد می‌شوند و می‌توانید آنها را از دسترس افراد کنجکاو دور نگه دارند.

شما می‌توانید زبان ترجیحی خود را در هر زمان از تنظیمات تغییر دهید. همچنین واتس‌اپ اطمینان می‌دهد که تمام پیام‌های صوتی رمزگذاری سرتاسری دارند و کنترل بیشتری برای حریم خصوصی شما ایجاد می‌کند.

علاوه بر ایجاد راحتی در مکالمات، رونوشت پیام‌های صوتی می‌تواند به کاربران یک مرجع سریع برای مراجعه‌های بعدی ارائه دهد. کاربران می‌توانند به سرعت یادداشت صوتی را جست‌وجو و محتوای یک پیام صوتی را بدون نیاز به پخش مجدد صدا مرور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram