آسان‌ترشدن همگام‌‌سازی فایل‌‌ها بین گوشی و کامپیوتر با OneDrive

آسان‌ترشدن همگام‌‌سازی فایل‌‌ها بین گوشی و کامپیوتر با OneDrive

مایکروسافت در حال توسعه‌ی قابلیت Continue from Phone برای OneDrive است که به کاربران امکان می‌دهد تا ویرایش فایل‌ها را ازطریق گوشی روی کامپیوتر ادامه دهند.

به‌گزارش تک‌ناک، در سناریو رایج کاربران دورکاری که به انجام وظایفشان با تلفن‌همراه تمایل دارند، از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری برای حفظ انسجام و به‌روزرسانی اسناد و فایل‌ها در تمامی دستگاه‌ها استفاده می‌شود. این رویکرد به کاربر امکان می‌دهد تا پس از بازگشت به کامپیوتر شخصی، به‌سادگی فایل در حال ویرایش را فرابخواند و بدون وقفه به کارش ادامه دهد. مایکروسافت درصدد است تا این فرایند را برای کاربران OneDrive تسهیل نماید.

در بررسی‌های اولیه‌ی محقق برجسته‌ی حوزه‌ی ویندوز اینسایدر، PhantomOfEarth، از به‌روزرسانی‌های داخلی ویندوز قابلیت Continue from Phone برای اولین‌بار شناسایی شد. پس‌از‌آن وب‌سایت Windows Latest این قابلیت را ارزیابی‌ کرد. PhantomOfEarth متوجه دکمه‌ای با برچسب Continue from Phone شد؛ اما با کلیک روی آن هیچ اتفاقی رخ نداد.

Windows Latest در‌ادامه تلاش کرد تا با اتصال گوشی از‌طریق قابلیت Phone Link و کاوش در بخش «دستگاه‌های مدیریت‌شده» فرایندهای پنهان مرتبط با این دکمه را کشف کند؛ اما به نتیجه‌ای دست نیافت. براساس گزارش xda-developers، خوشبختانه PhantomOfEarth موفق شد تا بخشی از کد این قابلیت را پیدا کند که ماهیت آن را روشن می‌کند. وی می‌گوید:

این قابلیت به‌عنوان میان‌بر عمل می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد تا کارشان را روی همان فایلی در OneDrive ادامه دهند که پیش‌تر روی دستگاه دیگری با کامپیوتر قفل‌شده کار می‌کردند.

با‌توجه‌به این گزارش‌ها، می‌توان حدس زد که این قابلیت بعد از تکمیل چگونه عمل خواهد کرد. احتمالاً مایکروسافت از Phone Link برای همگام‌سازی بین تلفن‌همراه و کامپیوتر استفاده خواهد کرد. بااین‌حال، ممکن است از توانایی‌های OneDrive نیز برای ردیابی دستگاه ویرایش‌کننده‌ی فایل و همگام‌سازی همه‌چیز هنگام بازگشت به کامپیوتر بهره ببرد. به‌هرحال، به‌نظر می‌رسد این قابلیت به فعال‌سازی خودکار همیشگی OneDrive به‌دست مایکروسافت مرتبط باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram