ویندوز 11 حالت صرفه‌جویی در انرژی را آزمایش می‌کند

ویندوز 11

مایکروسافت در حال آزمایش حالت جدید صرفه‌جویی در انرژی در ویندوز 11 است که به شما امکان می‌دهد در کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ، مصرف انرژی را کاهش دهید.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت قصد دارد حالت صرفه‌جویی در انرژی را برای کاربران آزمایشی ویندوز 11 اضافه کند. این حالت قابلیت‌ها و امکانات گزینه‌ی صرفه‌جویی در باتری را گسترش می‌دهد. این حالت جدید نه‌تنها روی لپ‌تاپ‌ها اعمال می‌شود؛ بلکه اگر می‌خواهید در مصرف برق نیز صرفه‌جویی کنید، از حالت صرفه‌جویی در انرژی روی کامپیوتر رومیزی نیز می‌توانید بهره ببرید.

ورج می‌نویسد علاوه‌بر اینکه حالت صرفه‌جویی در انرژی روی دستگاه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها دردسترس است (حتی درصورت اتصال به برق)، این حالت تقریباً به همان شیوه‌ی صرفه‌جویی در باتری عمل می‌کند. همچنین، حالت صرفه‌جویی در انرژی با کاهش عملکرد سیستم به حفظ انرژی کمک می‌کند؛ بنابراین، اگر در حال بازی‌کردن هستید، احتمالاً از آن استفاده نخواهید کرد.

digikala

شما می‌توانید حالت صرفه‌جویی در انرژی را از منوِ تنظیمات سریع فعال یا با رفتن به مسیر System > Power > Energy saver آن را از منوِ تنظیمات پیکربندی کنید. در آن‌جا، این ویژگی را می‌توانید فعال یا انتخاب کنید که همیشه هنگام رسیدن دستگاه شما به میزان درصد خاص باتری، به‌طور خودکار اجرا شود. در‌حال‌حاضر، حالت صرفه‌جویی در انرژی برای کاربران آزمایشی ویندوز 11 در کانال Canary دردسترس قرار دارد.

اگر هنوز به این نسخه دسترسی ندارید، از حالت صرفه‌جویی در باتری موجود برای همه‌ی کاربران ویندوز 11 می‌توانید استفاده کنید. همچنین، با استفاده از ویژگی توصیه‌های انرژی سیستم، مصرف انرژی‌تان را بهبود ببخشید که به‌صورت خودکار تنظیمات مشخصی مانند روشنایی صفحه‌نمایش را تنظیم می‌کند تا انرژی را صرفه‌جویی کند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.