برنامه‌های Snipping Tool و Paint ویندوز 11 به‌روزرسانی شدند

Snipping Tool و Paint

مایکروسافت اخیراً برنامه‌های Snipping Tool و Paint ویندوز 11 را برای کاربران Dev و Canary به‌روزرسانی‌ کرده که شامل ویژگی‌های جدیدی است.

به‌گزارش تک‌ناک، اعضای برنامه ویندوز اینسایدر در کانال‌های Dev و Canary می‌توانند به‌روزرسانی‌های جدیدی را برای برنامه‌های Paint و Snipping Tool در ویندوز 11 امتحان کنند. هر دو برنامه با ویژگی‌های جدید و بهبودهای کاربردی همراه هستند. نئووین می‌نویسد که طبق گفته مایکروسافت‌، برنامه Paint برای ویندوز 11 به نسخه ۱۱.۲۴۰۴.۴۲.۰ به‌روزرسانی شده است. تنها تغییر عمده تغییر نام ابزار ایجادکننده هنر با هوش مصنوعی است. این قابلیت که قبلاً با نام Paint Cocreator شناخته می‌شد، اکنون به Image Creator تغییر نام داده است.

به‌غیر از این تغییر نام، Image Creator به همان روشی عمل می‌کند که با نام قبلی کار می‌کرد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا با چند عبارت متنی و پرامپت به مدل هوش مصنوعی DALL-E 3 دسترسی پیدا و آثار هنری خلق کنند.

شماره نسخه برنامه ابزار Snipping Tool برای ویندوز 11 به ۱۱.۲۴۰۴.۳۵.۰ تغییر کرده است. این به‌روزرسانی قابلیتی را اضافه می‌کند که به برنامه اجازه می‌دهد تا هر کد QR را شناسایی کند که ممکن است در اسکرین‌شات‌های شما ظاهر شود. درنتیجه، می‌توانید به آن لینک روی کامپیوتر شخصی خود دسترسی پیدا کنید. مایکروسافت می‌گوید که وقتی کاربر از بوم نشانه‌گذاری برنامه وارد Text Actions شود، قابلیت تشخیص QR به‌طور خودکار راه‌اندازی می‌شود.

قابلیت دیگری که به این ابزار مخصوص اسکرین‌شات اضافه شده است، به کاربران امکان می‌دهد تا ایموجی‌ها را به هر اسکرین‌شاتی اضافه کنند که با برنامه می‌گیرند. مایکروسافت دراین‌باره توضیح می‌دهد:

برای شروع، نوار ابزار اشکال را باز و گزینه جدید ایموجی را پیدا کنید. یک ایموجی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که در وسط بوم قرار می‌گیرد. قبل از بستن برنامه و نهایی‌کردن تغییرات، می‌توانید آن را جابه‌جا کنید یا اندازه‌اش را تغییر دهید.

کاربران اینسایدر Snipping Tool می‌توانند میزان شفافیت رنگ‌های پرکننده و خطوط شکل را تغییر دهند. همچنین، ابزار خط‌کش دوباره به برنامه اضافه شده است. با دسترسی به منو کشویی See more یا استفاده از میان‌بر صفحه‌کلید «Ctrl + R» می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

در پایان، باید بگوییم که هنوز اطلاعاتی از زمان انتشار نسخه جدید برنامه‌های Paint و Snipping Tool در ویندوز 11 برای عموم کاربران دردسترس قرار ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.