فهرست پردازنده‌های پشتیبانی‌شده‌ی ویندوز ۱۱ به‌روز شد

فهرست پردازنده‌های پشتیبانی‌شده‌ی ویندوز ۱۱ به‌روز شد

مایکروسافت فهرست پردازنده‌های پشتیبانی‌شده‌ی ویندوز ۱۱ را به‌روزرسانی کرد. این فهرست شامل پردازنده‌های جدیدی است که قبلاً مایکروسافت از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کرد. 

به‌گزارش تک‌ناک، با بازگشت به سه سال پیش و زمان معرفی ویندوز ۱۱ در سال ۲۰۲۱، یکی از موضوعات بحث‌برانگیز مربوط به این سیستم‌عامل، الزامات سخت‌افزاری‌ای بود که مایکروسافت تعیین کرد. مایکروسافت پردازنده‌های حتی نسبتاً جدیدی مانند سری Ryzen 1000 یا نسل هفتم پردازنده‌های اینتل را با این استدلال که فاقد قابلیت‌های امنیتی لازم هستند، برای اجرای ویندوز ۱۱ ناسازگار اعلام کرد. در‌نتیجه، حتی برخی از پردازنده‌های نسبتاً جدید نیز در فهرست پردازنده‌های ناسازگار قرار گرفتند.

نئووین می‌نویسد که برای کمک به کاربران در تعیین اینکه پردازنده‌ی آن‌ها پشتیبانی می‌شود یا خیر، مایکروسافت برنامه‌ی PC Health Check را منتشر کرد. با‌این‌حال، این ابزار چندان کارآمد نبود؛ چرا‌که حتی به پردازنده‌ی قدیمی پنتیوم ۴ نیز چراغ‌سبز نشان می‌داد. برنامه‌ای شخص ثالث به نام WhyNotWin11 که یکی از کاربران گیت‌هاب، Robert C. Maehl، منتشر کرد، عاری از چنین تناقض‌هایی بود.

ویندوز ۱۱

برنامه‌ی مذکور به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است و حالا از پردازنده‌های جدید پشتیبانی می‌کند. با گذشت زمان، هر دو شرکت AMD و اینتل پردازنده‌های جدیدی منتشر کرده‌اند که مایکروسافت آن‌ها را به فهرست پردازنده‌های پشتیبانی‌شده اضافه کرده است. جدیدترین به‌روزرسانی فهرست مایکروسافت در ماه مارس سال جاری انجام شد.

این به‌روزرسانی جدید علاوه‌بر فهرست به‌روزشده‌ی پردازنده‌ها، باگ مرتبط با WMIC (دستور خط فرمانی مدیریت ابزاری ویندوز برای بایوس مدیریت سیستم) را برای پردازنده‌های اینتل نیز برطرف می‌کند. WMIC ابزاری برای دریافت جزئیات SMBIOS (سیستم مدیریت بایوس) از خود ویندوز است.

لاگ تغییرات کامل نسخه‌ی ۲.۶.۱.۰ نرم‌افزار WhyNotWin11 به‌شرح زیر است:

  • به‌روزرسانی فهرست پردازنده‌ها
  • رفع مقادیر نادرست WMIC برای پردازنده‌های اینتل
  • اصلاحات جزئی در چیدمان گرافیکی
  • اضافه‌شدن استثنا برای آداپتورهای نمایش RDP
  • کاهش فراخوانی‌های FileWrite هنگام خروجی‌گرفتن نتایج
  • اضافه‌شدن قابلیت رد‌کردن بررسی‌های خاص با استفاده از /skip یا /sc
  • بهبود نتایج سازگاری به‌روزرسانی‌های ویژگی در ویندوز ۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram