برندگان مسابقه عکاسی سونی ۲۰۲۴ اعلام شدند

سونی برندگان مسابقه عکاسی سال ۲۰۲۴ خود در بخش‌های مختلف را معرفی و به برگزیدگان جوایز نفیسی اعطا کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، سونی برندگان نهایی «مسابقه عکاسی سونی ۲۰۲۴» را رسماً اعلام کرد. مجموعه تصاویر امسال ترکیبی عالی از مناظر دست‌نخورده و حیوانات شگفت‌انگیز و افرادی عادی را به‌نمایش می‌گذارد.

این مسابقات که امسال هفدهمین دوره آن‌ها برگزار شد‌، تقدیری از عکس‌های تأثیرگذاری است که در سراسر دنیا با مخاطبان ارتباط برقرار می‌کنند.

به‌نقل از وب‌سایت رسمی مسابقه، جایزه اول مسابقه عکاسی سونی ۲۰۲۴ معادل ۲۵,۰۰۰ دلار و تجهیزات عکاسی سونی است که به ژولیت پاوی از فرانسه برای مجموعه عکس‌هایش با عنوان «Spiralkampagnen؛ عقیم‌سازی اجباری و ناخواسته زنان گرینلندی» اهدا شد.

این مجموعه تکان‌دهنده توجه‌ها را به تأثیرات عمیق برنامه کنترل اجباری بارداری جلب می‌کند که مقام‌های دانمارکی در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در گرینلند اجرا کرده بودند. در این برنامه، هزاران زن و کودک اینوئیت بدون رضایت خود تحت کاشت دستگاه‌های داخل رحمی قرار گرفتند.

لیام من از بریتانیا نیز به‌خاطر عکس خیره‌کننده‌اش با عنوان «ارواح طلوع ماه برفراز استور»، به‌عنوان عکاس سال در بخش آزاد (Open) انتخاب شد. این تصویر صخره‌ای معروف به نام «استور» در جزیره اسکای اسکاتلند را به‌نمایش می‌گذارد و بر منظره کوهستانی ناهموار و آسمان زمستانی تأکید می‌کند. ثبت این عکس دشوار بود و در شب و در کولاکی شدید با نور پهپاد و نور ماه در حال طلوع گرفته شد.

تصویر Moonrise Sprites over Storr که لیام من ثبت کرده است، ساختار صخره‌ای Old Man of Storr در اسکاتلند را نشان می‌دهد که با چراغ‌های قدرتمند متصل به پهپادها روشن شده است.

ایان فورد از بریتانیا نیز برای عکسی با عنوان Caiman Crunch برنده بخش حیات‌وحش شد. Caiman به نوعی تمساح کوچک اشاره می‌کند که در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شود. ایان فورد عکس Caiman Crunch را در رود سائو لورنسو در برزیل گرفته و لحظه‌ حمله جگوار ماده به کایمن غافل‌گیر‌شده را ثبت کرده است.

در‌ادامه، می‌توانید سایر عکس‌های برگزیده مسابقه عکس سونی 2024 را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.