شیائومی به جمع حذف‌کنندگان شارژر از جعبه گوشی پیوست

شیائومی به جمع حذف‌کنندگان شارژر از جعبه گوشی پیوست

شیائومی، غول چینی دنیای گوشی‌های هوشمند، شاید قصد داشته باشد با حذف شارژر از جعبه‌ی گوشی‌هایش، از رقبای خود الگوبرداری کند.

به‌گزارش تک‌ناک، پس از عرضه‌ی سری ردمی ۱۳ شیائومی در اروپا بدون وجود شارژر در جعبه‌ی آن، این شایعه مطرح شده است که احتمالاً شیائومی نیز مانند شرکت‌های سامسونگ و گوگل و اپل قصد داشته باشد شارژر را از جعبه‌ی محصولاتش حذف کند. هرچند شیائومی هنوز این اقدام را تأیید نکرده است، می‌تواند نشانه‌ی تغییری چشمگیر در رویکرد این شرکت باشد.

این تغییر احتمالاً به‌معنای آن است که گوشی‌های آینده‌ی شیائومی، به‌ویژه مدل‌های عرضه‌شده در اروپا، بدون شارژر به‌دست مشتریان می‌رسند. بااین‌حال، این احتمال نیز وجود دارد که مدل‌های قدرتمند و حرفه‌ای‌تر این شرکت همچنان برای متمایز‌شدن، با شارژر فروخته شوند.

درحال‌حاضر، شیائومی استفاده از شارژر ترکیبی ۳۳ وات Type-A را برای ردمی ۱۳ توصیه می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که شاید این شرکت در حال گذار به مدلی است که در آن شارژرها جداگانه فروخته می‌شوند. این رویه با روندی هم‌سو است که در سال‌های اخیر، چندین شرکت بزرگ تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند در پیش گرفته‌اند.

به‌نقل از فون‌آرنا، طرفداران این رویکرد استدلال می‌کنند که حذف شارژر به کاهش زباله‌ی الکترونیکی منجر می‌شود؛ چرا‌که بسیاری از کاربران هم‌اکنون چندین شارژر بلااستفاده دارند. علاوه‌براین، با حذف هزینه‌ی قرار‌دادن شارژر در جعبه، سازندگان می‌توانند به‌طور بالقوه قیمت گوشی‌ها را کاهش دهند.

بااین‌حال، منتقدان استدلال می‌کنند که این اقدام برای مصرف‌کنندگانی که شارژر سازگار در‌دسترس ندارند، مشکل‌ساز است. این امر به‌ویژه برای کسانی صدق می‌کند که معمولاً گوشی‌های قدیمی خود را همراه با شارژر می‌فروشند. همچنین، ممکن است برخی از مصرف‌کنندگان برای صرفه‌جویی در هزینه، شارژرهای غیر‌اصل و بی‌کیفیت بخرند که این موضوع ممکن است به خطرهای ایمنی منجر شود.

تصمیم شیائومی را می‌توان به‌عنوان حرکتی استراتژیک برای افزایش درآمد حاصل از فروش لوازم جانبی نیز در نظر گرفت. با فروش جداگانه‌ی شارژرها، این شرکت می‌تواند به‌طور بالقوه هزینه‌های مرتبط با حذف شارژرها از جعبه‌ی گوشی‌ها را جبران کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram