شروع آزمایش رسمی سیستم عامل HyperOS 2.0 شیائومی

شروع آزمایش رسمی سیستم عامل HyperOS 2.0 شیائومی

سایت شیائومی تایم (XiaomiTime) اطلاعات جدیدی را کشف کرده است که نشان می‌دهد آزمایش‌ بر روی سیستم عامل HyperOS 2.0 به طور رسمی آغاز شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکناک، چند هفته‌ای است که شایعات زیادی درباره سیستم عامل  HyperOS 2.0 فاش شده بود اما صحت آن‌ها تایید نشده بود.با این حال، تیم سایت شیائومی تایم اکنون اطلاعات موثقی به دست آورده که نشان می‌دهد آزمایش‌های رسمی HyperOS 2.0 شروع شده است. این نسخه قرار است در ماه اکتبر به طور رسمی معرفی شود

بیشتر بخوانید:
شیائومی به‌روزرسانی رابط کاربری HyperOS 1.5 را منتشر کرد

یک افزونه جدید به نام [OSBigversion] در سرور به‌روزرسانی شیائومی (OTA) شناسایی شده است که نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل HyperOS را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، اگر شما از نسخه ۱.۰ HyperOS استفاده می‌کنید، این افزونه نسخه شما را به صورت [OSBigversion] => 1.0 نمایش می‌دهد. همچنین، در صورت استفاده از نسخه ۲.۰ HyperOS، افزونه به شکل [OSBigversion] => 2.0 این نسخه را نشان خواهد داد.

پیش از این، به جای افزونه [OSBigversion]، از افزونه [Bigversion] برای نسخه‌های اصلی MIUI استفاده می‌شد. این افزونه [Bigversion] نسخه‌های اصلی MIUI را مشخص می‌کرد. برای مثال، اگر از MIUI 14 استفاده می‌کردید، به صورت [Bigversion] => 14 نشان داده می‌شد. شیائومی سال‌ها است که از این نوع افزونه استفاده می‌کند. حالا می‌بینیم که از یک افزونه ویژه به نام [OSBigversion] برای HyperOS استفاده می‌شود.

این افزونه به سرور به‌روزرسانی اضافه شده است تا نسخه‌های جدید HyperOS را از یکدیگر تفکیک کند. با این افزونه جدید، نسخه‌های جدید HyperOS بدون هیچ مشکلی به شکل ایمن به دستگاه شما می‌رسند. این موضوع نشان می‌دهد که توسعه HyperOS 2.0 به طور رسمی آغاز شده است.

شماره‌گذاری نسخه‌های HyperOS با عنوان V816 آغاز می‌شود، که این روند به تاریخ اولین انتشار MIUI برمی‌گردد. MIUI برای اولین بار در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ میلادی، معادل با ۸/۱۶/۲۰۱۰ میلادی، عرضه شد.

شیائومی این شماره‌گذاری را بر اساس تاریخ انتشار اولیه‌ی MIUI، یعنی V816، تنظیم کرده است. در این زمینه، شرایط و قوانین خاصی برای شماره‌گذاری نسخه‌ها وجود دارد که می‌تواند بر اساس تاریخ‌های معنادار دیگری نیز تعیین شود.

پیش از عرضه HyperOS 1.0، این نسخه جدید دارای شماره نسخه V15 بود. این نشان می‌دهد که HyperOS 1.0 یک MIUI 15 با برند جدید است. برخی افراد گمان می‌کردند که شیائومی در حال ساخت یک سیستم‌عامل جدید است، اما این موضوع صحت ندارد. در حال حاضر حتی نمی‌دانید که از MIUI 15 استفاده می‌کنید.

انتظار می‌رود HyperOS 2.0 در ماه اکتبر به همراه سری شیائومی ۱۵ معرفی شود. شیائومی معمولا رابط کاربری جدید را با یک مراسم رونمایی بزرگ معرفی می‌کند و سپس به تدریج به‌روزرسانی جدید را منتشر می‌کند.

2 دیدگاه برای “شروع آزمایش رسمی سیستم عامل HyperOS 2.0 شیائومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram