یاهو برنامه Artifact را با هوش مصنوعی احیا می‌کند

یاهو برنامه Artifact را با هوش مصنوعی احیا می‌کند

برنامه‌ی گردآوری اخبار Artifact که بنیان‌گذاران اینستاگرام، کوین سیستروم و مایک کریگر، توسعه داده بودند، دیگر وجود ندارد؛ اما یاهو معماری آن را برای برنامه‌ی یاهو نیوز احیا می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، برنامه‌ی جدید یاهو نیوز که امروز برای دانلود روی iOS و اندروید در‌دسترس قرار گرفته است، فید خبری شخصی‌سازی‌شده با هوش مصنوعی را بر‌اساس علایق کاربران ارائه می‌دهد؛ در‌حالی‌که ویژگی‌ای به نام «نکات کلیدی» می‌تواند خلاصه‌ای از مقاله‌ی خبری را در‌اختیار خواننده قرار دهد.

از دیگر ویژگی‌های برنامه‌ی یاهو نیوز می‌توان به بخش «داغ‌ترین خبرها» اشاره کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تا روی مطالب پرطرفدار کلیک کنند و به‌زودی شامل خلاصه نکات کلیدی نیز می‌شود. شما می‌توانید اخبار حاوی کلمات کلیدی ناخواسته را مسدود و فیلترهایی برای حذف برخی از ناشران بر‌اساس ترجیح خود تنظیم کنید.

درست مانند Artifact، یاهو نیوز نیز به شما امکان می‌دهد تا محتوای دارای تیترهای فریبنده را علامت‌گذاری کنید و سپس هوش مصنوعی آن‌ها را به چیزی بهتر بازنویسی کند.

یاهو برنامه Artifact را دریک برنامه خبری احیا می‌کند

در ماه آوریل و با پرداخت مبلغی نامشخص، یاهو شرکت Artifact را ازآنِ خود کرد تا از نابودی کاملش جلوگیری کند. Artifact که در ابتدا با هدف تبدیل‌شدن به «تیک‌تاک برای متن» شروع به کار کرده بود، در آخرین روزهای فعالیتش، پس از تلاش برای تبدیل‌شدن به پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی شبیه به توییتر، مسیر خود را گم کرده بود.

یاهو نگفته است که تمام ویژگی‌های اجتماعی Artifact را باز می‌گرداند؛ اما برنامه‌ی جدید به شما امکان می‌دهد تا بخش‌هایی از مقالات را با دوستان خود به‌اشتراک بگذارید. همچنین، یاهو در حال انتقال برخی از بخش‌هایی که در حال ساخت آن در برنامه‌ی خبری است، به صفحه‌ی اصلی آنلاین یاهو نیوز است.

از امروز، وب‌سایت میزبان چیدمان جدیدی است که روی مهم‌ترین اخبار تأکید می‌کند و توصیه‌های شخصی‌سازی‌شده ارائه می‌دهد و موضوعات پرطرفدار را نشان می‌دهد. ناگفته نماند که تجربه‌ی صفحه اصلی جدید اختیاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram