پخش زنده ویدئویی برای کاربران X پولی می شود

پخش زنده ویدئویی برای کاربران X پولی می شود

شبکه‌ی اجتماعی X با هدف افزایش درآمد خود اعلام کرد که به‌زودی امکان استفاده از قابلیت استریم زنده (Live Streaming) فقط برای کاربران نسخه‌ی پریمیوم فراهم خواهد بود.

به‌گزارش تک‌ناک، در‌حال‌حاضر کاربران می‌توانند به‌رایگان در یوتیوب، توییچ، فیسبوک، تیک‌تاک و اینستاگرام به‌صورت زنده محتوا استریم کنند؛ اما به‌نظر می‌رسد این روند رایگان‌بودن در شبکه‌ی اجتماعی X (توییتر سابق) به‌زودی تغییر خواهد کرد.

براساس پستی که در حساب کاربری رسمی Live شبکه‌ی اجتماعی X منتشر شده است، به‌نظر می‌رسد به‌زودی تنها کاربرانی امکان استریم زنده را خواهند داشت که برای اشتراک پریمیوم این شبکه‌ی اجتماعی ثبت‌نام کنند. در این پست، به زمان مشخصی برای اعمال این تغییر اشاره نشده است؛ اما اعلام شده که «به‌زودی» این اتفاق خواهد افتاد.

همچنین، این پست اضافه می‌کند که تغییر یادشده شامل استریم زنده از‌طریق «رمزگذار» (Encoder) با یکپارچه‌سازی X می‌شود. جزئیات دقیقی درباره‌ی این موضوع ارائه نشده است که کدام سطح از اشتراک پریمیوم مشمول قابلیت استریم زنده خواهد شد. درحال‌حاضر، X سه اشتراک پریمیوم ارائه می‌دهد که ارزان‌ترین آن‌ها با ۳ دلار در ماه شروع می‌شود.

شبکه‌ی اجتماعی X تا‌‌به‌حال از اشتراک‌های پریمیوم به‌عنوان روشی برای ارائه‌ی ویژگی‌های اضافی به کاربران استفاده می‌کرد؛ ویژگی‌هایی که به‌رایگان در‌دسترس نبودند. این ویژگی‌ها می‌توانست شامل مواردی مانند پاسخ‌های طولانی‌تر به پیام‌ها و کاهش یا نمایش‌ندادن تبلیغات و دسترسی به ابزارهای مخصوص تولیدکنندگان محتوا باشد. بااین‌حال، حذف ویژگی رایگان قبلی و انتقال آن به بخش پریمیوم، رویکردی متفاوت از رویه‌های گذشته‌ی X به‌حساب می‌آید.

به‌نقل از نئووین، شبکه‌ی اجتماعی X در اکتبر ۲۰۲۳، اعلام کرد که در حال آزمایش دریافت هزینه‌ی سالانه ۱ دلاری برای ارسال کامنت و لایک و پاسخ به کامنت‌های دیگران در دو کشور نیوزیلند و فیلیپین است. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که طرح مذکور برای بررسی تأثیر آن در کاهش فعالیت ربات‌ها در این سرویس در حال آزمایش است. بااین‌حال، از آن زمان این هزینه‌ی سالانه به این دو بازار آزمایشی محدود باقی مانده و فراگیر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram