حذف آسان موسیقی کپی‌رایت از ویدئوهای یوتیوب با هوش مصنوعی

حذف آسان موسیقی کپی‌رایت از ویدئوهای یوتیوب با هوش مصنوعی

یوتیوب به‌تازگی ابزار پاک‌کننده‌ی خود را به‌روزرسانی کرده است تا به کاربران امکان دهد موسیقی دارای حق کپی‌‌رایت را از ویدئوهایشان حذف کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، یوتیوب ابزار پاک‌کننده‌ی به‌روزرسانی‌شده‌ای را برای کاربرانش منتشر کرد تا بتوانند به‌راحتی موسیقی دارای حق تکثیر را از ویدئوها حذف کنند، بدون اینکه روی سایر صداها مانند گفت‌وگوها یا جلوه‌های صوتی تأثیری بگذارد.

مدیرعامل یوتیوب، نیل موهن، در شبکه‌ی اجتماعی X درباره‌ی این ابزار نوشت:

خبر خوش برای تولیدکنندگان محتوا! ابزار به‌روزرسانی‌شده‌ی «پاک‌کردن آهنگ» به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی موسیقی دارای حق تکثیر را از ویدئوهای خود حذف کنید؛ در‌حالی‌که بقیه‌ی صدای ویدئو را دست‌نخورده باقی می‌گذارد.

یوتیوب اعلام کرده است که این ابزار پاک‌کننده مدتی در حال آزمایش بوده است؛ اما در حذف دقیق آهنگ دارای حق تکثیر چندان موفق نبوده است. یوتیوب خاطرنشان کرده است که این ابزار جدید از الگوریتم مبتنی‌بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به‌طور خاص آن آهنگ را بدون تأثیرگذاری بر سایر صداها در ویدئو، تشخیص دهد و حذف کند.

به‌نقل از تک‌کرانچ، صفحه‌ی پشتیبانی یوتیوب همچنان هشدار می‌دهد که الگوریتم تشخیص و حذف موسیقی ممکن است در برخی مواقع نتواند صرفاً بخش آهنگ را حذف کند. یوتیوب افزوده است:

اگر جداسازی آهنگ دشوار باشد، ممکن است این ابزار ویرایش کار نکند. اگر ابزار مذکور نتواند بخش دارای حق تکثیر را از ویدئو حذف کند، می‌توانید گزینه‌های ویرایش دیگری را امتحان کنید؛ مانند قطع‌کردن تمام صدا در بخش‌های دارای حق تکثیر یا حذف کامل بخش‌های آن.

به‌عنوان راه‌حل جایگزین، سازندگان محتوا می‌توانند گزینه‌ی «قطع‌کردن تمام صدا در بخش‌های دارای حق تکثیر» را انتخاب کنند تا بخش‌هایی از ویدئو را بی‌صدا کنند که احتمالاً محتوای دارای حق تکثیر دارند. پس از اینکه سازنده‌ی محتوا با موفقیت ویدئو را ویرایش کرد، یوتیوب ادعای شناسه‌ی محتوا (سیستم یوتیوب برای شناسایی استفاده از محتوای دارای حق تکثیر در کلیپ‌های مختلف) را حذف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram