امکان اشتراک گذاری بی دردسر فایل ها با Nearby Share

در ماه جولای، گوگل نسخه پایدار Nearby Share برای ویندوز را منتشر کرد که نحوه کار آن مشابه با AirDrop اپل است.

به گزارش تکناک، به مانند AirDrop، این ویژگی به شما امکان می‌دهد تصاویر و فایل‌ها را با دستگاه‌های نزدیک به خودتان به اشتراک بگذارید. به عبارت دیگر، این ویژگی موجب سهولت در به اشتراک گذاری فایل‌ها می‌شود.

با آخرین به روز رسانی، Nearby Share یک ویژگی عالی دیگر دریافت کرده است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد هر پوشه‌ای را با دستگاه‌های ویندوز به اشتراک بگذارید. این بدان معنی است که دیگر نیازی به ورود به پوشه، انتخاب فایل‌هایی که می‌خواهید منتقل کنید و سپس کلیک بر روی انتقال ندارید. به جای آن، شما می‌توانید تنها با کشیدن و رها کردن پوشه حاوی فایل‌ها، کل پوشه را منتقل کنید.

چگونه گزینه اشتراگ گذاری پوشه در NEARBY SHARE کار می‌کند؟

ممکن است یک نگرانی بزرگ با ویژگی اشتراک گذاری پوشه Nearby Share داشته باشید. اگر به طور ناخواسته یک پوشه را به یک دستگاه ارسال کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ خوشبختانه، گوگل درباره این موضوع فکری کره است.

زمانی که شما یک پوشه را به یک تلفن همراه اندرویدی ارسال می‌کنید، Nearby Share یک دستورالعمل به شما نشان می‌دهد. به شما اطلاع می‌دهد که شما قصد دریافت چندین فایل را دارید. بنابراین، از تلفن، گزینه لغو انتقال را خواهید داشت.

از سوی دیگر، اگر واقعاً قصد اشتراک پوشه را داشتید، تلفن همراه پوشه را به صورت کامل دریافت خواهد کرد. به عبارت دیگر، اگر شما یک پوشه به نام “New Folder1 ” را به اشتراک می‌گذارید، در برنامه فایل‌های گوگل آن به عنوان “New Folder 1” نمایش داده می‌شود. این بدان معنی است که بعد از دریافت فایل‌ها، نیازی به دستی تنظیم کردن آنها ندارید.

همین موضوع برای ویندوز نیز صادق است. زمانی که شما یک پوشه را از اندروید با استفاده از Nearby Share به یک دستگاه ویندوز ارسال می‌کنید، دستگاه ویندوز شما پوشه را به صورت کامل دریافت خواهد کرد. به طور خلاصه، پس از نصب آن در کامپیوتر شما، دیگر نیازی به استفاده از کابل USB برای انتقال فایل نخواهید داشت. این می‌تواند به طور قطع به حفظ نظم و تمیزی محیط کار شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.