امید به درمان سرطان پانکراس با ساخت یک دستگاه کوچک

امید به درمان سرطان پانکراس با ساخت یک دستگاه کوچک

در یک پیشرفت چشمگیر پزشکی، محققان یک دستگاه کوچکتر از یک دانه برنج را برای رساندن مستقیم داروها به سرطان پانکراس ساختند.

به گزارش تکناک، در آینده ای نزدیک، این دستگاه نانوسیال قابل کاشت می تواند در درمان سرطان پانکراس بسیار موثر باشد. متخصصان نانوپزشکی در موسسه آکادمیک متودیست هیوستون این دستگاه را توسعه دادند.

دانه نانوسیال آغشته به دارو (NDES) ایمونوتراپی با دوز پایین را به شکل آنتی بادی های CD40 مونوکلونال (mAb) به مقصد می رساند.

همانطور که در مدل های موش مشاهده شد، نتیجه این درمان، انقباض قابل توجه تومور در مقایسه با درمان سنتی ایمونوتراپی سیستمیک، بود. علاوه بر این، در این روش درمانی دارو با چهار برابر دوز کمتر نسبت به درمان های مشابه مورد استفاده قرار گرفت. این بدان معناست که داروهای کمتری برای درمان نوع تهاجمی سرطان پانکراس با این دستگاه کوچک مورد نیاز است.

کورین یینگ ژوان چوآ، یکی از نویسندگان این مطالعه می گوید: یکی از هیجان‌انگیزترین یافته‌ها این بود که حتی اگر دستگاه NDES تنها در یکی از دو توموری که در یک مدل حیوانی قرار دارد اعمال شود توموری که تحت درمان مستقیم قرار ندارد نیز کوچک می شود. این بدان معنی است که درمان موضعی با ایمونوتراپی پاسخ ایمنی را برای هدف قرار دادن سایر تومورها فعال می کند. در واقع، یک مدل حیوانی برای 100 روز مشاهده ادامه دار بدون تومور باقی ماند.

محافظت از سایر اعضای بدن

این دستگاه با رساندن دقیق NDES به تومور، از بدن در برابر قرار گرفتن در معرض داروی قوی سرطان محافظت می کند. این همچنین منجر به عوارض جانبی کمتری می شود که باعث بهبود سلامت بیمار می شود.

الساندرو گراتونی همکار نویسنده مسئول در بیانیه ای گفت: هدف ما تغییر روش درمان سرطان است. ما این دستگاه را به عنوان یک رویکرد مناسب برای نفوذ به تومور پانکراس به روشی کم تهاجمی و موثر می بینیم که امکان درمان متمرکزتر با استفاده از داروی کمتر را فراهم می کند.

یافته‌ها دلگرم‌کننده هستند، زیرا سرطان پانکراس یکی از تهاجمی‌ترین و دشوارترین سرطان‌ها است و اغلب در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شود. در واقع، 85 درصد از بیماران در زمان تشخیص بیماری متاستاتیک را تجربه کرده اند، در نتیجه درمان مشکل تر می شود.

در مرحله بعد، این تیم قصد دارد مطالعات آزمایشگاهی بیشتری را برای ارزیابی اثربخشی و ارائه فناوری انجام دهد. آنها امیدوارند که این یک درمان بالقوه نجات دهنده برای سرطان پانکراس در سراسر جهان در پنج سال آینده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram