ایده پردازی جالب اپل برای عرضه آیفون تاشو

اپل یکی از معدود سازندگان بزرگ تلفن همراه است که هنوز یک آیفون تاشو عرضه نکرده است. در حالی که شرکت هایی مانند گوگل، سامسونگ و موتورولا همگی نوعی صفحه نمایش تاشو را در یک گوشی رده بالا تعبیه کرده اند.

به گزارش تکناک، به نظر می رسد اپل منتظر است تا این فناوری به ثبات بیشتری برسد و خود را برای بازار بزرگتر آماده می کند.

با این حال، اپل با ثبت یک پتنت به نظر می‌رسد در این جهت گام برداشته است. در حال حاضر، این شرکت پتنت یک نمایشگر قابل چرخش را ثبت کرده است که شبیه به نوعی طومار مصر باستان به نظر می رسد و با نمایشگرهای تاشو موجود حال حاضر کمی متفاوت است.

عرضه آیفون تاشو هنوز بعید به نظر می‌رسد

البته بعید است به زودی شاهد هر نوع صفحه نمایش تاشو در آیفون باشیم. پتنت ها فقط برای اطمینان از در دست داشتن حق استفاده از این نوع فناوری در صورت تمایل اپل به عرضه چنین آیفونی در آینده ثبت می‌شوند. با این حال، بررسی آنها نیز سرگرم‌کننده است، و با توجه به انواع دستگاه‌های تاشو در دسترس، به راحتی می‌توان فهمید که اپل در آینده نزدیک قصد عرضه یک آیفون تاشو یا در این مورد رول‌شونده را دارد.

این صفحه‌نمایش تاشو کمی متفاوت از سایر صفحه‌نمایش‌های موجود است.در حالی که بیشتر صفحه‌نمایش‌های تاشوی موجود از وسط خم می‌شوند و دستگاه را شبیه یک کتاب می‌کنند، این صفحه با گسترش از لبه‌ها باز می‌شود. این می‌تواند تلاشی برای از بین بردن چین آزاردهنده کنونی صفحه نمایش‌های تاشو باشد.

پیش از این عرضه آیفون 16 مانند با صفحه نمایش مانند دیگر آیفون‌ها تأیید شده است، و عرضه آیفون 15 به اندازه‌ای نزدیک است که عدم استفاده از این پتنت در برنامه های نزدیک اپل مشخص است و ثبت این پتنت به معنی عرضه قریب‌الوقوع آیفون‌ها با صفحه‌نمایش تاشو نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.