ایکس باکس لایو پس از یک قطعی چند ساعته فعال شد

ایکس باکس لایو پس از یک قطعی چند ساعته فعال شد

ایکس باکس قطعی گسترده‌ای را که مانع از اتصال بازیکنان به ایکس‌ باکس لایو، بازی‌های آنلاین، دانلود بازی‌ها، یا استفاده از سرویس‌های دیگر برای چندین ساعت می‌شد، رفع کرده است.

به گزارش تک‌ناک، بعدازظهر سه‌شنبه بسیاری از دارندگان Xbox نمی‌توانستند برای بخش چندنفره، پخش استریم، یا سایر ویژگی‌های آنلاین وارد سیستم شوند و ایکس باکس لایو دچار قطعی شده بود.

اکانت ساپورت Xbox در شبکۀ اجتماعی X خود پس از رفع مشکل اعلام کرد:

«کاربران دیگر نباید هنگام ورود به Xbox Live و خدمات دیگر با مشکل مواجه شوند.»

به نظر می‌رسید که مشکلات Xbox Live حدود ساعت 2 بعدازظهر به وقت شرقی آغاز شده باشد، چرا که گزارش‌های Downdetector در همان زمان شروع به افزایش کردند. حدود ساعت 3 بعدازظهر به وقت شرقی، ایکس باکس گفت که متوجه شدیم تعدادی از کاربران اتصال خود را با ایکس باکس لایو از دست داده‌اند و این شرکت تحقیقات را آغاز کرده است.

در همین زمان، صفحۀ وضعیت آن اعلام کرد که حساب کاربری و خدمات پروفایل ایکس باکس دچار قطعی بزرگی شده است. در این اطلاعیه آمده است:

«شما ممکن است نتوانید به پروفایل Xbox خود وارد شوید، امکان دارد در زمان ورود به سیستم، اتصال قطع شده باشد، یا مشکلات مرتبط دیگری دیده شود. ویژگی‌هایی که مانند اکثر بازی‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی نیاز به ورود به سیستم دارند، در دسترس نخواهند بود.»

حدود ساعت 4:10 عصر به وقت شرقی، ایکس‌ باکس گفت که تحقیقاتش «بیشتر از حد انتظار طول می‌کشد» و این مشکل تا حدود ساعت 9 شب به وقت شرقی حل نشد.

هنوز مشخص نیست که چه موضوعی باعث این قطعی چند ساعته شده است. رسانۀ Verge با درخواست اطلاعات بیشتر با مایکروسافت تماس گرفت، امّا پاسخی دریافت نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram