بهبود امنیت حساب های ابری گوگل

برنامه Google Authenticator، برای ایجاد امنیت بیشتر با تولید کدهای زمان‌دار ست و اکنون قابلیت ذخیره رمزهای عبور یک بار مصرف را دارد.

برنامه Google Authenticator، ابزاری برای ایجاد امنیت بیشتر با تولید کدهای زمان‌دار برای احراز هویت دو مرحله ای است و اکنون قابلیت ذخیره رمزهای عبور یک بار مصرف در حساب گوگل کاربر را دارد.

به گزارش تکناک، این ویژگی در هر دو نسخه iOS و اندروید آن در دسترس است، اما ممکن است تا زمان ارائه برای همه دستگاه‌ها کمی زمان ببرد.

گوگل این ویژگی را پس از انتقاد‌ درباره پیچیدگی‌ روند گم شدن دستگاه شامل Authenticator ارائه کرده است. در صورت سرقت تلفن شامل Authenticator، قادر به ورود به حساب Gmail خود نخواهید بود و تلاش برای دسترسی بسیار دشوار می‌شود. برای رفع این مشکل، Google Authenticator اکنون گذرواژه‌های یکبار مصرف را در حساب گوگل افراد نیز ذخیره می‌کند.

به گفته گوگل، این تغییر نه تنها باعث دسترسی آسان پس از گم شدن و سرقت گوشی می‌شود، بلکه راحتی و امنیت را افزایش می دهد. این شرکت دقیقاً نحوه تأثیر آن بر افزایش امنیت را توضیح نداده است.

گوگل همچنان مردم را به سمت آینده ای بدون رمز عبور سوق می دهد. این غول جستجو، به همراه اپل و مایکروسافت، در اتحاد هویت آنلاین سریع متحد شده اند.

ایده این اتحاد حذف رمز عبور به طور کلی از وب‌سایت‌ها و اجازه ورود به سیستم‌ها با استفاده از اسکن اثر انگشت، صورت یا تلفن همراه است. با توجه به آسیب‌پذیری‌های ناشی از گذرواژه‌های ضعیف در برابر حمله هکر‌ها، رهایی از شر رمزهای عبور می‌تواند کلیدی برای مبارزه با آنها باشد. حتی در صورت عملی شدن این ایده، انتقال به آینده بدون رمز عبور زمان می برد و میلیون ها نفر همچنان باید به برنامه های احراز هویت مانند Google Authenticator و Microsoft Authenticator تکیه کنند. با توجه به وجود امکان پشتیبان‌گیری ابری روی اندروید در Microsoft Authenticator از سال 2019، گوگل دیر وارد بازی شده است.

گوگل هنوز به درخواست اظهار نظر پاسخ نداده‌است.

نحوه فعال کردن همگام سازی رمز یکبار مصرف

  1. برنامه Google Authenticator را به روز کنید.
  2. برای ورود به حساب گوگل، دستورات را دنبال کنید.
  3. همگام سازی را فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.