Rewind AI همه فعالیت روزانه شما در سیستم عامل را ثبت می‌کند

برنامه Rewind AI اپلیکیشنی را عرضه کرده که هرکاری را که در سیستم‌عامل مک خود انجام می‌دهید ضبط می‌کند تا بتوانید ‌حافظه خود را بازیابی کنید.

برنامه Rewind AI اپلیکیشنی را عرضه کرده که هرکاری را که در سیستم‌عامل مک خود انجام می‌دهید ضبط می‌کند تا بتوانید ‌حافظه خود را بازیابی کنید.

به گزارش تکناک، ما هر روز با کامپیوتر‌هایمان کار‌های زیادی انجام می‌دهیم و اگرچه برنامه‌هایی مانند مرورگرهای وب به شما امکان می‌دهند سابقه مرور خود را پیگیری کنید، هیچ راه ساده‌ای برای بازگشت به هیستوری برای بررسی چیزی که روی آن کار کرده‌اید وجود ندارد .

اکنونRewind AI اپلیکیشن جدیدی را معرفی کرده است که هر کاری را که در سیستم‌عامل مک انجام می‌دهید ضبط می کند، بنابراین می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید، تجدید‌حافظه کنید.

روشی جدید برای برگرداندن کارهایی که در مک خود انجام می‌دهید

همانطور که از نام آن پیداست، Rewind AI کاملاً هر چیزی را که در حین استفاده از سیستم‌عامل مک دیده‌اید، گفته‌اید یا شنیده‌اید ضبط می‌کند. با این ضبط‌ها، کاربران می‌توانند به راحتی به زمان خاصی از روز برگردند تا دوباره آن را تماشا کنند. اما این برنامه بسیار فراتر از صرفه‌جویی در یک صفحه‌نمایش ضبط‌شده است.

digikala

جزئیات زیادی در مورد فناوری‌های پشت این برنامه وجود ندارد، اما وبسایت این شرکت می گوید که از «فشرده‌سازی ذهنی» استفاده می کند که می تواند حجم عظیمی از داده‌ها را بدون کاهش قابل‌توجه کیفیت ضبط کند.

توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که ضبط 5/10 گیگابایتی به یک فایل 8/2 مگابایتی تبدیل می‌شود. این به Rewind AI اجازه می‌دهد تا سال‌ها ضبط را ذخیره کند.

این اپلیکیشن همچنین از OCR جهت  شناسایی محتوای متنی همراه با تشخیص گفتار برای ارائه قابلیت‌های جستجوی قدرتمند استفاده می‌کند. در یک ویدیوی نمایشی کوتاه که توسط این شرکت به اشتراک گذاشته شده است، می‌توانیم ببینیم که رابط کاربری دارای نوار جستجو است که کاربران می‌توانند به سادگی با تایپ یک کلمه یا عبارت، به زمان خاصی از روز برگردند.

جالب اینجاست که Rewind AI برای مک با تراشه‌های سیلیکون اپل ساخته شده است. این به دلیل آن است که از ویژگی‌های خاص SoCهای اپل برای ضبط همه چیز بدون استفاده بیش از حد از منابع سیستم مانند CPU و RAM استفاده می‌کند. وب‌سایت این اپلیکیشن می‌گوید: تقریباً غیرقابل‌محسوس به نظر می‌رسد.

نگرانی‌های حریم خصوصی

با این حال، نگرانی‌های زیادی در مورد حفظ حریم خصوصی در مورد برنامه‌ای وجود دارد که هر کاری را که کاربران در کامپیوتر‌های خود انجام می‌دهند ثبت می‌کند. وبسایت Rewind AI می‌گوید که ضبط‌ها به صورت محلی ذخیره می‌شوند و این اپلیکیشن همگام‌سازی ابری ندارد. کاربران همچنین می‌توانند در هر زمان ضبط‌شده را حذف کنند و همچنین برنامه‌های خاصی را از ضبط‌شده حذف کنند.

با این حال،ArsTechnica  اشاره می‌کند که بسیاری از موقعیت های‌دیگر وجود دارد که می‌تواند کاربران را در معرض خطر قرار دهد. این شامل سوء‌استفاده بالقوه از کارفرمایان، مجریان قانون و دولت‌های سرکوب‌گر می شود، ناگفته نماند مسائل حقوقی برای ثبت اطلاعات حساس یا نشت اطلاعات بالقوه است.

هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه عمومی Rewind AI وجود ندارد. علاقه‌مندان به آزمایش این پلتفرم می‌توانند در وبسایت شرکت ثبت‌نام کنند. آیا شما از چنین نرم‌افزاری استفاده می‌کنید؟

 

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.