توییتر نام‌های کاربری غیر فعال خود را به مزایده‌ می‌گذارد

توییتر درآمد‌زایی

از زمان تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک در اواخر اکتبر در معامله ای به ارزش 44 میلیارد دلار، وی به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد‌زایی شرکت بوده است.

به گزارش تکناک، پس از کاهش تعداد کارکنان و افزایش قیمت اشتراک پریمیوم آبی توییتر، حال بر اساس گزارش نیویورک تایمز در روز چهارشنبه، 11 ژانویه، احتمال برگزاری مزایده برای فروش حساب‌های غیرفعال توسط این شرکت رسانه اجتماعی وجود دارد.

طبق گفته دو فرد مطلع از این موضوع ، ایده برگزاری مزایده‌های آنلاین برای اولین بار در ماه گذشته در میان کارمندان مورد بحث قرار گرفته‌است، اما هنوز تصمیم توییتر برای عملی کردن آن مشخص نیست.

توییتر دارای تعداد زیادی حساب غیرفعال طی سال‌های طولانی است و هیچ‌کس امکان استفاده از آن نام‌های کاربری را ندارد. نام کاربری توییتر با علامت “@”، برخلاف نام نمایه، قابل تغییر نمی‌باشد.

ماه گذشته، ماسک آغاز آزادسازی 1.5 میلیارد حساب غیرفعال این پلتفرم در آینده نزدیک را اعلام کرد. با این وجود وی هیچ اشاره ای به برنامه‌ی توییتر درباره چگونگی فروش آنها به بالاترین پیشنهاد نکرد و همچنین نحوه و اساس سنجش غیرفعالی یک حساب کاربری را عنوان نکرده است.

توییتر همچنین برای درآمد‌زایی باید درباره مزایده همه حساب‌های غیرفعال و یا تنها موارد با ارزش مالی قابل توجه تصمیم بگیرد.

با وجود ممنوعیت فعلی تجارت حساب‌ها و نام‌های کاربری با توجه به قوانین خدمات توییتر، این تراکنش‌ها تقریباً از زمان راه‌اندازی این سرویس در سال 2006 در بازار سیاه در جریان بوده است، و برخی پیشنهادات مالی به افراد دارنده حساب‌های پر مخاطب ارائه می‌شد.

با توئیت ماه گذشته ماسک مبنی بر اینکه این پلتفرم به زودی دسترسی به نام‌های کاربری حساب‌های غیرفعال را ممکن خواهد کرد، به زودی احتمالا شاهد عمل وی به این ایده و اجازه به مردم برای ارائه پیشنهاد خرید به حساب‌های محبوب خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.