جدیدترین نسخه پایدار مرورگر اج معرفی شد

 مایکروسافت نسخه پایدار مرورگر اج  را با نام Edge 114 در کانال پایدار منتشر کرده است. .این به‌روزرسانی شامل قابلیتEdge Workspaces  که قبلاً اعلام شده بود، می‌شود و اجازه می‌دهد تا افراد مجموعه‌ای از تب‌های مشابه و دیگر امکانات را با هم به اشتراک بگذارند.

به گزارش تکناک، علاوه بر این، نسخه پایدار جدید Edge 114 تغییر سیاست و به‌روزرسانی‌های امنیتی متعددی دارد. در زیر لیست تغییرات آن آمده است:

نسخه 114.0.1823.37: ۲ ژوئن ۲۰۲۳

– رفع مشکلات و مسائل عملکردی مختلف برای نسخه پایدار و پایدار گسترده.

– به‌روزرسانی‌های امنیتی کانال پایدار در اینجا لیست شده‌اند.

بروزرسانی قابلیت

Microsoft Edge Workspaces. Edge Workspaces  به مشتریان اجازه می‌دهد تا وظایف مرور وب خود را در پنجره‌های اختصاصی سازماندهی کنند. Edge Workspaces به کاربران اجازه می‌دهد تا یک مجموعه از تب‌های مرورگر را به اشتراک بگذارند، به طوری که گروه‌های کاری بتوانند وب سایت‌ها و آخرین فایل‌های کاری را در یک نقطه مشاهده کنند و همواره در صفحه مشابهی باشند.

هر Edge Workspaces  شامل یک مجموعه تب و علاقه‌مندی‌های خود است، که توسط کاربر و همکارانش ساخته و نگهداری می‌شود. Edge Workspaces به طور خودکار ذخیره می‌شوند و به روز می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به Microsoft Edge Workspaces مراجعه کنید.

به‌روزرسانی‌های سیاست

سیاست‌های جدید:

StandaloneHubsSidebarEnabled – فعال کردن نوار کناری مستقل

ShowDownloadsToolbarButton – نمایش دکمه دانلودها در نوار ابزار

سیاست منسوخ شده:

 

MicrosoftRootStoreEnabled تعیین می‌کند که آیا  Microsoft Root Store و بررسی‌کننده گواهی‌نامه داخلی برای بررسی گواهی‌نامه‌های سرور استفاده خواهد شد.

تغییرات سیاست اضافی:

EnhanceSecurityMode – حالت BasicMode منسوخ شده است.

EdgeWorkspacesEnabled – در صورتی که سیاست پیکربندی نشده باشد، کاربران به قابلیت Microsoft Edge Workspaces دسترسی خواهند داشت.

در مورد سیاست‌های جدید می‌توانید در وب‌سایت مایکروسافت بیشتر مشاهده کنید. همچنین، می‌توانید در وب‌سایت امنیتی مایکروسافت اطلاعات بیشتری درباره به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید Edge 114 دریافت کنید، که شامل اطلاعات در مورد دو بسته امنیتی خاص نسخه پایدار مرورگر اج است.

در جریان رویداد Build 2023، مایکروسافت چندین قابلیت جدیدی را برای Edge معرفی کرد. این امکانات شامل حالت جدیدی به نام Edge for Business و طراحی مجدد مرورگر با استفاده از مواد Mica، گوشه‌های گرد و … بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.