دورخیز شیائومی برای رقابت با خودروهای برقی تسلا

شیائومی قرار است در ساخت خودروهای برقی با استفاده از تراشه های اختصاصی و معماری سیستم خودرو با تسلا و BYD رقابت کند و مزیت قابل توجهی در بازار خودروهای الکتریکی به دست آورد.

به گزارش تکناک، صنعت خودرو در حال تحول بزرگی است. خودروهای با سوخت فسیلی برای مدت طولانی، متداول بوده اند، اما به تدریج با خودروهای برقی جایگزین می شوند. این تغییر فرصت های جدیدی را برای تازه واردان ایجاد می کند تا وارد بازار شوند و خودروسازان مطرحی مانند فولکس واگن را به چالش بکشند. یکی از این تازه واردها شیائومی است. این شرکت مدتی است که روی یک خودروی الکتریکی کار می کند و انتظار می رود که به زودی وارد بازار شود. طبق آخرین اطلاعات، اولین خودروی شیائومی دارای تراشه های اختصاصی و معماری سیستم خودروی منحصر به فرد خواهد بود. در ادامه مطلب به جزئیات اشاره شده است.

شیائومی موتورز تراشه های اختصاصی و معماری سیستم خودرو را به کار می گیرد

شیائومی به خاطر گوشی های هوشمند خود شناخته شده است، اما این شرکت در بسیاری از زمینه های دیگر از جمله صنعت خودرو نیز فعال است. این شرکت از طریق زیرمجموعه خود شیائومی موتورز مدتی است که روی فناوری خودروهای الکتریکی کار می کند. اکنون، گزارش‌هایی وجود دارد که شیائومی در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از تراشه‌های اختصاصی و معماری سیستم خودرو در خودروهای برقی آینده خود است.

شیائومی در حال حاضر سرمایه گذاری های قابل توجهی در بخش خودرو انجام داده است. در ژوئن 2021، این شرکت در Black Sesame Technologies، که یک شرکت تراشه‌های محاسباتی رانندگی مستقل است، سرمایه‌گذاری کرد. شیائومی همچنین در چندین شرکت دیگر در زمینه باتری های برق و رانندگی خودکار سرمایه گذاری کرده است. پذیرش تراشه های اختصاصی و معماری سیستم خودرو می تواند به شیائومی موتورز کنترل بیشتری بر طراحی و عملکرد خودروهایش بدهد. این می تواند منجر به عملکرد بهتر، بهبود ایمنی و هزینه های کمتر شود.

علاوه بر این، شیائومی موتورز در حال برنامه ریزی برای افتتاح مراکز تحویل خود است. این به شرکت اجازه می دهد تا تجربه مشتری را بهتر کنترل کند و تجربه مالکیت یکپارچه تری را فراهم کند. ترکیب تراشه های اختصاصی، معماری سیستم خودرو و مراکز تحویل اختصاصی می تواند به شیائومی موتورز مزیت قابل توجهی در بازار خودروهای الکتریکی بدهد. این شرکت برای رقابت با بازیگران مطرحی در عرصه خودرو های برقی مانند تسلا و BYD و همچنین شرکت‌های جدیدتر مانند NIO و Li Auto موقعیت خوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.