سفر به گذشته با Google Earth

برنامه Google Earth با قابلیت‌ های متنوع و جذاب خود، امکانات وسیعی را برای مشاهده اماکن و نقشه‌ های قدیمی برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

برنامه Google Earth با قابلیت‌ های متنوع و جذاب خود، امکانات وسیعی را برای مشاهده اماکن و نقشه‌ های قدیمی برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

به گزارش تکناک، برنامه‌ های گوگل از جمله Earth، Street View و Maps توانسته‌ اند نحوه پیمایش و بازدید از مکان‌ هایی در سراسر جهان را کاملاً تغییر دهند و این امکان را به ما دهند که بدون نیاز به حضور فیزیکی در آنجا، به آسانی مکان‌ های مختلف را کشف و بررسی کنیم.

بیشترین استفاده از Maps و Street View صورت می‌ گیرد و برنامه Google Earth بیشتر برای گردش اتفاقی به کار می‌ آید. این برنامه تصاویر ماهواره‌ ای، هوایی و سه ‌بعدی از مکان‌ های سراسر جهان را به نمایش می ‌گذارد. علاوه بر این، می ‌توان از آن برای بررسی تصاویر قدیمی یک منطقه در سال‌ های گذشته استفاده کرد.

در صورتی که می‌ خواهید نقشه‌ های پیشین یک منطقه را در Google Earth بررسی کنید، نیاز است برنامه دسکتاپ آن را دانلود و نصب کنید. این عملکرد هنگام استفاده از نسخه تلفن همراه یا وب سایت Google Earth در دسترس نیست. با استفاده از این برنامه، می‌ توانید به راحتی به گذشته سفر کرده و تاریخچه تصاویر را بررسی کنید. علاوه بر این، می‌ توانید برخی رویدادهای تاریخی از پیش تعیین شده را با استفاده از نسخه تلفن همراه یا وب سایت Google Earth بررسی کنید.

سفر به گذشته در برنامه دسکتاپ Google Earth

برای سفر به گذشته با استفاده از Google Earth، نیاز است که نسخه دسکتاپ برنامه را دانلود کنید. برای این کار، وب‌سایت Google Earth را باز کرده و روی “Google Earth Pro for desktop” کلیک کنید. سپس، سایت به طور خودکار سیستم عامل شما را شناسایی کرده و نسخه مناسب را برای دانلود ارائه می‌ دهد. سپس، دستورالعمل‌ های روی صفحه را برای نصب برنامه دنبال کنید.

پس از نصب برنامه، بخش Search در بالای پانل سمت چپ را پیدا کنید و مکان مورد نظر خود را جستجو کنید. می‌ توانید به جستجوی مکان‌ های عمومی، آدرس‌ های خاص و مختصات هم پرداخته و پس از تایپ، روی دکمه جستجو کلیک کنید تا تصاویر فعلی و گذشته آن مکان در Google Earth نمایش داده شوند.

سپس روی نماد ساعت (با یک فلش خلاف جهت عقربه های ساعت) در نوار ابزار بالا کلیک کنید. نوار لغزنده را روی زمان مورد نظر برای بازگشت به هر نقطه زمانی در دسترس تنظیم کنید. بسته به موقعیت مکانی، ممکن است بتوانید نقشه‌ ها و تصاویر مربوط به دهه 1930 را نیز مشاهده کنید. می‌ توانید از دکمه‌ های بزرگ‌ نمایی برای محدود کردن جستجوی خود به روز ها و ساعت‌ های خاص استفاده کنید. بقیه ویژگی‌ های Google Earth نیز همچنان در دسترس خواهند بود، بنابراین می‌ توانید فاصله‌ موجود بین دو مکان را نیز اندازه‌ گیری کرده و اطلاعات نمایشی و موارد دیگر را تغییر دهید.

این یک راه سرگرم‌کننده برای دیدن شهر ها، حتی قبل از ساخت و ساز های گسترده، تفاوت‌ های تاریخی مکان‌ های طبیعی و بسیاری دیگر از موارد تاریخی است.

سفر به گذشته در وب‌سایت Google Earth

وب سایت Google Earth به شما امکان مشاهده تصاویر دو بعدی و سه بعدی اماکن را می‌ دهد. با این حال، برخلاف نسخه دسکتاپ، این وب سایت شامل ویژگی مشاهده تصاویر تاریخی نیست. با این حال، Google Earth دارای چند تایم‌ لپس از پیش تعیین شده از رویداد های مختلف طبیعی و تاریخی است.

برای استفاده از این ویژگی، وب سایت Google Earth را باز کنید و روی نماد فرمان (فرمان قایق) در پانل سمت چپ کلیک کنید. سپس تب Nature را باز کرده و Timelapse in Google Earth را انتخاب کنید. در اینجا، چند تایم‌ لپس مختلف، مانند تغییر جنگل‌ ها، ساخت و ساز شهری و گسترش، و موارد دیگر نمایش داده می‌ شود. برای تماشای هر یک از آن ها روی آن کلیک کنید.

علاوه بر این، در بخش Featured locations، گزینه‌ های بیشتری نیز وجود دارد. این دسته‌بندی‌ ها شامل کشاورزی، جنگل‌ زدایی، حرکت یخچال های طبیعی، زیرساخت‌ ها، کلان‌ شهر ها، آبراه‌ ها و غیره می‌ شود. این گزینه‌ های از پیش تعیین‌ شده، راهی عالی برای مشاهده تغییرات عمده‌ اتفاق افتاده طی سال‌های گذشته است، با این حال توجه داشته باشید که امکان مشاهده زمان‌ بندی‌ های هر مکان در وب‌سایت Google Earth وجود ندارد.

سفر به گذشته در نسخه تلفن همراه Google Earth

برنامه تلفن همراه Google Earth نیز از ویژگی مشاهده تصاویر تاریخی پشتیبانی نمی‌ کند، اما مانند وب‌ سایت، مرور زمان‌ های از پیش تعیین شده با استفاده از گزینه‌های موجود، امکان‌ پذیر است.

برای استفاده از این ویژگی در برنامه Google Earth بر روی نماد فرمان (فرمان قایق) در بالای صفحه ضربه بزنید. سپس به تب Nature بروید و روی گزینه Timelapse in Google Earth کلیک کنید. به همان شکل که در وب‌ سایت ممکن است، تایم‌ لپس‌ ها و مکان‌ هایی برای انتخاب و مشاهده در دسترس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.