طرح مفهومی تورینگ کوپه BMW رونمایی شد

شرکت BMW در Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 از یک طرح مفهومی خودروی تورینگ کوپه زیبا رونمایی کرد.

به گزارش تکناک، طرح مفهومی تورینگ کوپه ترکیبی از یک خودروی اسپرت و یک استیشن واگن است و ممکن است یک طراحی شوتینگ بریک کلاسیک در نظر گرفته شود،  با این حال این کانسپت به دلیل تناسباتش به طور منحصر به فردی چشم نواز است.

بیشتر خودروهای واگن دارای چهار صندلی یا فضای بار عقب بسیار بزرگتر هستند که باعث می شود از نظر بصری بزرگتر به نظر برسند. طرح اولیه تورینگ کوپه از نظر تناسب جمع و جورتر است و تنها دو صندلی و فضای بار کوچک دارد.

برآمدگی چرخ های جلو و عقب برخلاف آن چیزی که در ظاهر نشان میدهند، در مقایسه با بسیاری از طرح های جمع و جور امروزی، نسبتاً بزرگ هستند. کاپوت طولانی تورینگ این تعادل را در جلوه‌های بصری به حداقل می‌رساند و آنچه را که ما در نهایت به عنوان یک تورینگ شوتینگ بریک توصیف می کنیم، یک رندر سبک به خوبی نشان می دهد.

بسیاری از عناصر طراحی مدرن موجود در خودروهای نسل کنونی BMW در طرح مفهومی تورینگ کوپه دیده می شوند. جلوپنجره، مشابه آنچه در سری 3 یافت می شود، پهن و نازک است. خطوط کاپوت و بدنه بسیار شبیه به نمونه‌های سری 5 و 7 هستند، در حالی که بخش‌های عقب بسیار شبیه مدل‌های BMW X برای تجهیزات اسپرت است. چرخ ها به طور منحصربه فردی زیبا هستند (20 اینچ در جلو، 21 اینچ در عقب) و فضای داخلی کاملاً سفارشی است، مانند رنگ Sparkling Lario که دارای تکه های شیشه ای آبی است.

BMW رویکرد معمول راننده محور را برای طراحی اولیه داخلی در نظر گرفت و سپس بیشتر توجه خود را بر انتخاب مواد و طرز کار معطوف کرد. چرم دو رنگ از شرکت مبلمان پیشرفته Poltrona Frau ایتالیا، بیشتر سطوح داخلی را تزئین می کند. این ترکیبات مختلف از رنگ و بافت در رنگ های تره بر رانندگی تمرکز دارد و در رنگ های روشن بر راحتی.

با استفاده از این اصل، BMW چمدانی را از Schedoni در مودنا سفارش داد تا فضای بار مفهومی را تکمیل کند. دو کیف بزرگ و یک کوچولو با یک کیف لباس که همراه با مدل تورینگ کوپه هستند.

اطرح مفهومی تورینگ کوپه BMW تا 21 می در Concourso d’Eleganza Villa d’Este در Cernobbio ایتالیا به نمایش گذاشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.