عرضه یک مدل جدید PS5 با دیسک درایو اکسترنال

طبق گزارش‌های تام هندرسون، یک افشاگر معروف در این حوزه، یک مدل جدید PS5 با دیسک درایو اکسترنال به زودی عرضه می شود

طبق گزارش‌های تام هندرسون، یک افشاگر معروف، یک مدل جدید PS5 با دیسک درایو اکسترنال به زودی عرضه می شود.

به گزارش تکناک، وی همچنین به‌روزرسانی‌هایی را در مورد کنسول جدید به اشتراک گذاشته است.

ویژگی اصلی PS5 جدید همانطور که قبلاً گزارش شده بود، جایگزینی تمام مدل‌های کنونی با یک نسخه منحصر به فرد مجهز به یک دیسک درایو نوری اکسترنال است. این درایو اکسترنال از طریق درگاه دوم Type-C در پشت PS5 به کنسول متصل می شود.

نسخه جدید PS5 که با شاسی D مشخص می‌شود، به نظر می‌رسد که در حال حاضر در اختیار برخی از تیم‌های توسعه قرار دارد.

اما گزارش های  اخیر هندرسون چیز دیگری را نمایان می‌سازد. بر اساس اظهارات او، PS5 جدید هیچوقت از دایره‌ی کوچک آزمایشگران داخلی سونی خارج نگردیده است. به گفته منبع هندرسون، نسخه‌ جدید PS5 تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای ندارد که بتواند به تیم‌های توسعه‌ی خارجی سپرده شود.

با این حال، منبع هندرسون جزئیات بیشتری در مورد درایو نوری اکسترنال ارائه می کند. در حالی که تایید شده است که این دستگاه جانبی با نسخه های فعلی پلی استیشن 5 سازگار نخواهد بود، این احتمال وجود دارد که در آینده از طریق به روز رسانی نرم افزاری با کنسول های قدیمی PS5 سازگار شود.

مزیت استفاده از یک درایو نوری اکسترنال این است که به سونی اجازه می دهد یک نوع واحد از PS5 روانه بازار کند و بسته هایی را ارائه دهد که می توانند درایو دیسک را در خود ادغام کنند.

این کار امکان انتخاب های متنوع فعلی را فراهم می کند، اما با یک مدل واحد.علاوه بر این، استفاده از درایو نوری اکسترنال به حل یکی از مشکلات این دستگاه کمک می کند. زیرا درایو داخلی PS5 در حال حاضر یکی از عمده ترین مشکلات PS5 است.

با وجود داشتن درایو نوری اکسترنال، در صورت خراب شدن آن، می توان آن را بدون ارسال کل کنسول به تعمیرگاه با درایو جدید جایگزین کرد.

شایان ذکر است که در مدل جدید، درایو نوری اکسترنال به بدنه PS5 جدید می چسبد به طوری که یک عنصر کاملا خارجی نخواهد بود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.