همه رکوردهای شگفت‌انگیز مرد شماره یک تاریخ فوتبال جهان

همه رکوردهای شگفت انگیز مرد شماره یک تاریخ فوتبال جهان

جام جهانی 2022 به پایان رسید و در اتفاقی مهم لیونل مسی مرد شماره یک تاریخ فوتبال جهان توانست آخرین افتخار ممکن در دنیای فوتبال را هم کسب کند و قهرمانی جهان را به کارنامه پرو پیمان خود اضافه کند.

به گزارش تکناک ،مروری بر عناوین و افتخارات لیونل مسی (Lionel Messi : Argentine footballer (born 1987)) در طول دوران حضور حرفه ای اش در فوتبال به خوبی نشان می دهد او به دست نیافتنی ترین بازیکن مستطیل سبز از آغاز پیدایش فوتبال تا به امروز تبدیل شده است.

دارنده 7 توپ طلا که به نظر نمی رسد به این زودی ها کسی رکوردش را بشکند، 31 عنوان فردی مهم در رویدادهای معتبر باشگاهی و ملی کسب کرده است. غیر از 7 توپ طلا، می توان به عناوین فردی مهم دیگری چون 6 کفش طلای اروپا، بهترین بازیکن جهان، بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا و… اشاره کرد.

او در بخش عناوین تیمی نیز صاحب 42 عنوان است. 4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، یک کوپاامریکا، 7 کوپا دل‌ری، یک فینالیسما، 10 لالیگا، 3 جام باشگاههای جهان، یک طلای المپیک و مهمتر از همه یک جام جهانی از مهمترین این عناوین به شمار می روند.

ویترین افتخارات لئو تا پیش از کسب قهرمانی جام جهانی ده‌ها برابر ستاره‌های مطرح فوتبال دنیا بود اما ارزش و قیمتی که اضافه شدن جام جهانی به آن بخشید را نمی توان با عدد و رقم بیان کرد.

لئو که دومین گلزن برتر این دوره از جام جهانی شد، تاکنون 694 بار موفق به گلزنی در دوران فوتبال خود شده است. او در سال اول حضورش در عرصه حرفه ای (05-2004) فقط یک گل زد. او در سومین فصل حضور خود در بارسا برای اولین بار تعداد گل های خود را دو رقمی (17) کرد و بعد از آن با روندی شگفت انگیز به حدنصاب های عجیبی در گلزنی رسید.

نمی دانیم مسی قرار است تا کی به حضور خود در دنیای فوتبال ادامه بدهد اما حضور نزدیک به دو دهه ای او در دنیای مستطیل سبز با ثبت افتخارات و عناوینی همراه بوده که او را به متفاوت ترین و منحصر به فردترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان مبدل می کند و شاید تا سالها بازیکنی نتواند آمار و ارقام شگفت انگیز او را در زمین فوتبال تکرار کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.