مشکلات فنی در آخرین آپدیت بازی Elden Ring ادامه دارد!

مشکلات فنی در آخرین آپدیت بازی Elden Ring ادامه دارد!

استودیو FromSoftware به‌روزرسانی کوچکی را برای بازی Elden Ring در 4 جولای منتشر کرد، هر چند که هنوز مشکلات فنی آن وجود دارد. 

به گزارش تک‌ناک، آخرین آپدیت بازی Elden Ring به دنبال انتشار بستۀ الحاقی Shadow of the Erdtree بود، که در آن چند تغییر در تعادل ایجاد کرد و به رفع برخی از باگ‌ها در بازی پرداخته است. امّا این تغییرات با افزایش ناامیدی بازیکنان از نگرش استودیو FromSoftware نسبت به رفع مشکلات فنی مداوم بازی، تحت‌الشعاع قرار گرفت.

در تمام پلتفرم‌ها، به‌ویژه رایانه‌های شخصی، بازی Elden Ring دارای نرخ فریم متناقض است، که حتی در حالت عملکرد بازی، نمی‌تواند به طور قابل‌اطمینانی به 60 فریم در ثانیه برسد. امّا استودیوی سازنده بسیار کم در آپدیت‌های خود به صورت مستقیم این مشکل را رفع کرده است و اغلب به بازیکنان پیشنهاد می‌کند که به‌جای آن تغییراتی را خودشان انجام دهند.

در یادداشت‌های آپدیت برای به‌روزرسانی 1.12.3، From بخشی با عنوان «اصلاح عملکرد ناپایدار احتمالی» وجود دارد. در اینجا، توسعه‌دهنده به بازیکنان پلی‌استیشن 5 که نرخ فریم ناپایدار را تجربه می‌کنند، پیشنهاد کرد که کنسول‌های خود را در حالت امن راه‌اندازی و از گزینۀ «بازسازی پایگاه داده» استفاده کنند. پخش‌کننده‌های رایانۀ شخصی برای غیرفعال کردن برنامه‌های ماوس شخص ثالث و اطمینان از اینکه ردیابی پرتو به طور ناخواسته فعال نشده است، هدایت شدند.

استودیو FromSoftware از بازیکنان رایانۀ شخصی که پیغام ضد تقلب غیرقابل توجیهی می‌بینند درخواست کرد:

«لطفا قبل از شروع مجدد بازی، صحت فایل‌های بازی را بررسی کنید.»

یکی از نظردهنده‌ها در Reddit نوشت:

«برای من کاملاً عجیب است که به جای اصلاح عملکرد، به توصیۀ اصلاح‌های دارونما ادامه می‌دهند. مسائل مربوط به عملکرد؟ ما فکر می‌کنیم شما هستید، بله حالا کارهایی را انجام دهید که هیچ بازی دیگری به آن نیاز ندارد، چرا که خطای رایانۀ شخصی / PS5 شما هستید.»

متخصصان فناوری بازی در رسانۀ Digital Foundry به تازگی تحلیل خود را از بازی Elden Ring پس از انتشار بستۀ الحاقی Shadow of the Erdtree دوباره بررسی کردند و گفتند:

«مسائل طولانی مدت فنی حل نشده باقی مانده است.»

«دو سال از انتشار بازی تحسین‌شدۀ Elden Ring می‌گذرد و حال، بستۀ الحاقی Shadow of the Erdtree به عنوان اولین الحاقی این عنوان، در دستیابی به مرها قرار گرفته است. امّا به نظر می‌رسد این بستۀ الحاقی، آن‌طور که باید انتظارات را برآورده نمی‌کند.»

رسانۀ Digital Foundry در بررسی این بستۀ الحاقی، به نکاتی اشاره می‌کند که نشان‌دهندۀ عدم پیشرفت چشمگیر در این دو سال است. این رسانه با اشاره به مهارت بی‌نظیر فرام‌سافتور در خلق دنیای سه‌بُعدی و طراحی سیستم‌های مبارزات جذاب، می‌گوید که معدود استودیوهایی می‌توانند در این زمینه با آنها رقابتی داشته باشد.

هر چند این رسانه، انتقاداتی را نیز به این استودیو وارد می‌کند و مدعی است که فرام‌سافتور در هر یک از عناوین خود، بارها و بارها مشکلات فنی قابل‌توجهی را نادیده گرفته است. انتشار بستۀ الحاقی بازی Shadow of the Erdtree بار دیگر این موضوع را به اثبات رسانده و نشان می‌دهد که این استودیو نگاهی به حل این مشکلات مزمن ندارد.

در مجموع، به نظر می‌رسد رسانۀ Digital Foundry از عملکرد استودیو FromSoftware در این بستۀ الحاقی رضایتی ندارد. این رسانه معتقد است که با گذشت دو سال، شاهد پیشرفت قابل‌توجهی در عملکرد این استودیو نبوده‌ایم و مشکلات فنی دائم گریبان‌گیر عناوین آنها می‌باشد.

در جای دیگر طی یادداشت‌های پچ، برخی باگ‌های موجود رفع شدند و پچ چندان بی اثر نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram