نگاه توسعه محور گوگل به بروزرسانی های اندروید

گوگل اخیرا مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای برنامه‌ها و سرویس‌های گوشی خود از جمله ویجت دستیار Google At a Glance، پیشرفت‌هایی در برنامه دسترسی بصری Lookout و تماس‌های Zoom در   Android Auto  را منتشر کرده است.

به گزارش تکناک، این به‌روزرسانی‌ها با نام های تجاری که به همراه دارند، به ما یادآوری می‌کنند که درست است که اندروید یک سیستم عامل سرگرم‌کننده است اما در عین حال یک محصول جدی گوگل است.

همه چیز در حالی منتشر می شود که ما منتظر انتشار قریب‌الوقوع اندروید 14 هستیم اما متوجه می‌شویم که اکثر ویژگی‌های جدید اندروید در به‌روزرسانی‌هایی مانند این، به‌عنوان یک ارتقاء بزرگ پلتفرم سیستم‌عامل ارائه می‌شوند که این مسئله یک نقطه عطف محسوب می شود.

در این به روزرسانی، ویجت به روز شده در یک نگاه، یک بازنگری در طراحی دریافت می کند و اطلاعات مفیدتری درباره رویدادها، سفر و آب و هوای محلی شما ارائه می دهد. همچنین Wallet googleبه‌روزرسانی می شود تا با افزودن ویژگی واردات عکس، بارگذاری مجوزهای بارکد و کدهای QR را آسان‌تر کند.

با این به روزرسانی اپلیکیشن Lookout که توضیحاتی از تصاویر روی صفحه برای افراد کم بینا یا نابینا ارائه می دهد، می تواند صحنه ها را هوشمندانه تر توصیف کند و به سوالات بعدی پاسخ دهد. Android Auto در حال اضافه کردن پشتیبانی برای پیوستن به تماس‌های Zoom و Webex است، البته فقط صوتی.

در همین حال در این به روزرسانی لوگوی اندروید کمی متفاوت به نظر خواهد رسید. حروف بیشتر با لوگوی گوگل مطابقت دارند و اندروید اکنون با حروف بزرگ A نوشته می شود. جیسون فورنیر، مدیر برند گوگل، این تغییر را در یک پست وبلاگ شرکت توضیح می‌دهد و می‌گوید که این تغییر بیشتر آرم گوگل را منعکس می‌کند و بین این دو تعادل ایجاد می‌کند. علاوه بر این، این ربات ظاهری سه بعدی به خود می گیرد، با تغییرات رنگارنگی که با مناسبت های گوناگون مطابقت داده می شوند.

دعوت نامه های رویداد راه اندازی سخت افزار این شرکت هفته گذشته منتشر شد و به نظر می رسد گوشی پیکسل 8 در 4 اکتبر رونمایی خواهد شد. احتمالاً تا آن زمان نیز نسخه کامل اندروید 14 را خواهیم داشت. در همین حال، می‌توانیم به عقب برگردیم و از جریان سالانه فاش کردن جزئیات پیکسل که در حال حاضر در جریان است، لذت ببریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.