وزارت ارتباطات مسئول رفع فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام نیست

وزارت ارتباطات مسئول رفع فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام نیست

وزیر ارتباطات با بیان اینکه این وزارتخانه مسئول رفع فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام نیست گفت: رفع محدودیت‌های اعمال شده زمانی اتفاق خواهد افتاد که مراجع ابلاغ کننده به تشخیص برسند.

به گزارش تک ناک،، عیسی زارع پور اظهار کرد: همانطورکه پیشتر مراجع ذی‌صلاح در رسانه‌ها اعلام کردند برخی از پلتفرم‌ها در ایام آشوب‌های خیابانی بستر خود را کاملا در اختیار مخلان آرامش مردم قرار دادند که همین رفتار آن‌ها زمینه ایجاد خسارت‌های اخیر را به وجود آورد و مراجع ذی‌ربط را نهایتا به این تصمیم رساند که برخی محدودیت‌ها را اعمال کنند.

وی افزود: رفع محدودیت‌های اعمال شده نیز به طور طبیعی زمانی اتفاق خواهد افتاد که مراجع ابلاغ کننده به تشخیص برسند.

زارع‌پور تصریح کرد: وزارت ارتباطات تمام تلاش خود را می‌کند تا مشکلات موجود بر سر راه مردم و کسب‌وکارها را برای انجام امورات روزمره خود در مقطعی زمانی کنونی را ضمن تقویت ظرفیت سرویس‌ها و سکوهای داخلی کاهش دهد و مردم  جهت برقراری ارتباطات روزانه خود دچار چالش نشوند.

طی روزهای اخیر شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده بود، مبنی بر اینکه فیلترینگ دو پلتفرم امریکایی اینستاگرام و واتساپ که نقش آفرینی فعالی در آشوب‌های اخیر داشتند با مصوبه شورای عالی فضای مجازی انجام شده است، وزیر ارتباطات ضمن رد این گمانه‌زنی‌ها خاطرنشان کرد: اساسا شورای عالی فضای مجازی طی این مدت جلسه‌ای تشکیل نداده است که مصوبه‌ای در این خصوص داشته باشد.

وی درباره ادامه برخی از محدودیت‌ها بعد از پایان آشوب‌ها نیز افزود: همانطور که عرض کردم مرجع تصمیم‌گیر در این خصوص وزارت ارتباطات نیست، درباره فیلترینگ هم پیش تر عرض کردم که چنین اختیاری در حوزه کاری وزارتخانه وجود ندارد.

این مسئول بیان کرد: من به عنوان یک کارشناس توصیه می کنم که مردم کسب و کار خودشان را بر محیطی که پایبند قانون جمهوری اسلامی ایران نیست، برنامه ریزی نکنند.

زارع پور در پایان گفت: از امروز همکاران ما در وزارت ارتباطات درحال تلاش هستند تا ان‌شاءالله زیرساخت پلتفرم‌های داخلی تقویت شود و مردم در استفاده از این پلتفرم‌ها کمترین مشکل را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.