مافیای فیلترشکن چقدر پول به جیب می زند؟

مافیای فیلترشکن چقدر پول به جیب می زند؟

محدود شدن شبکه‌های اجتماعی، فرصتی را برای فروشندگان فیلترشکن به وجود آورده تا با استفاده از درگاه‌های بانکی و بدون پرداخت مالیات، گردش مالی میلیاردی داشته باشند و پول‌های کلانی را به جیب بزنند.

به گزارش تکناک، اکنون گزارشی در مورد گردش مالی وحشتناک مافیای فیلترشکن منتشر شده که حاوی نکات عجیبی درباره این موضوع است.

تجارت نیوز گزارشی از وضعیت فروش فیلترشکن‌ها منتشر کرده که در نوع خود جالب توجه است. پیش از پرداختن به این گزارش باید گفت که طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال 1402، تعداد کاربران اینترنت در ایران 116 میلیون نفر هستند.

علاوه بر این Data Commons در گزارشی اعلام کرده که در سال 2020 میلادی حدود 76 درصد از جمعیت کشور به عنوان کاربر اینترنت به حساب می‌آمدند. سوال بعدی اینجاست که چه تعدادی از این 76 درصد یا 116 میلیون کاربر اینترنت از فیلترشکن استفاده می‌کنند.

درآمد نجومی مافیای فروش فیلترشکن!

در همین رابطه آماری از سوی اندیشکده حکمرانی شریف با همکاری ایسپا منتشر شده که نشان می‌دهد که 80 درصد از کابران اینترنت در گروه‌های سنی مختلف از فیلتر شکن استفاده می‌کنند. نکته جالب‌تر در این گزارش آن است که امروزه از بین هر 3 دانش‌آموز دوره ابتدایی، دو نفر از فیلتر شکن استفاده می‌کنند.

همچنین در گزارش تجارت‌نیوز آمده که نیمی از کاربران به ابزارهای دور زدن فیلترینگ مجهزند و طبق همین آمار بیش از 30 درصد این گروه برای این امر پول خرج می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت که گردش مالی خرید فیلترشکن در ایران تقریبا نزدیک به گردش مالی اپراتورهای تلفن همراه در ایران می‌رسد. یعنی حداقل حدود 25 همت برای این بازار تخمین زده می‌شود.

در مقام مقایسه در سال گذشته اسنپ 32 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. این رقم در مورد شرکت ایرانسل 30 هزار میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که مافیای فیلترشکن درگیری‌های برندهای شناخته شده را نداشته و نیاز به گرفتن مجوز ندارد.

همچنین مافیای فیلترشکن بدون دردسرهای بیمه و مالیات و منابع انسانی به تنهایی توانسته بیش از مجموع درآمد اسنپ و ایرانسل را به جیب بزند. یعنی چیزی بیش از 60 هزار میلیارد تومان و این رقم را می‌توان به عنوان حداقلی‌ترین عدد ممکن در نظر گرفت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram