10 سوال اساسی علمی در مورد محاسبات هوشمند

در اینجا 10 سوال اساسی علمی در زمینه محاسبات هوشمند ارائه شده است به این امید که مسیری را برای محققان در سطح جهانی روشن کند.

آیا ماشین ها می توانند فکر کنند؟ آلن تورینگ در مقاله پیشگامانه‌اش «ماشین‌های محاسباتی و هوشمندی» که در سال 1950 منتشر شد، برای اولین بار این سؤال مبدا ساز را مطرح کرد.

به گزارش تکناک، این امر زمینه جدیدی از هوش مصنوعی (AI) و همچنین کنجکاوی سیری ناپذیر مردم در مورد رایانه و هوشمندی را راه اندازی کرد.

تمدن بشری اکنون وارد عصر جدیدی از هوشمندی شده است. همانطور که محاسبات فراگیرتر شده است، جامعه و هر یک از ما عمیقاً در شبکه محاسبات جهانی قرار گرفته ایم و از مزایای محاسبات هوشمند بهره می بریم. اکتشافات علمی و کاربردهای مهم مبتنی بر محاسبات هوشمند در بسیاری از زمینه‌های مهم، مانند کشف آنتی‌بیوتیک‌های جدید و تشخیص تصویربرداری پزشکی با استفاده از هوش مصنوعی، به لطف ادغام عمیق هوش ماشینی، داده‌ها و روش های محاسباتی محاسبات هوشمند به پیشرفت تمدن کمک زیادی کرده است و در عین حال، تقاضا برای محاسبات سر به فلک کشیده است.

برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون به محاسبات، تعدادی از مسائل دشوار باید حل شوند. سرعت محاسبات توسط معماری سنتی فون نویمان محدود شده است، روش‌های محاسباتی توسط داده‌های بزرگ به چالش کشیده می‌شوند، منبع تغذیه محاسباتی با مصرف انرژی محدود می‌شود و استفاده از منابع محاسباتی توسط فناوری دسترسی محدود می‌شود. هنوز مسائل زیادی وجود دارد که باید بررسی شوند و حل شود، در ضمن باید راه حل های پایدار برای آینده پیدا کرد.

آزمایشگاه ژجیانگ و علم مشترکاً سؤالات علمی اساسی را با نقش راهنمای مهم برای تحقیقات آینده محاسبات هوشمند مطرح کرده اند. پس از یک سری درخواست، گزینش و ارزیابی، 10 سوال عمیق و چالش‌برانگیز توسط گروهی از کارشناسان از سراسر جهان مطرح شد.

1- هوشمندی را چگونه تعریف کنیم و چارچوب ارزیابی و استانداردسازی را برای محاسبات هوشمند چگونه ایجاد کنیم؟

2-آیا یک نظریه واحد برای محاسبات آنالوگ وجود دارد؟

3- نوآوری های عمده در محاسبات از کجا می آیند و آیا محاسبات کوانتومی به قدرت محاسباتی مغز انسان نزدیک می شود؟

4- چه دستگاه‌های جدیدی با کمک محاسبات هوشمند ساخته خواهند شد؟

5- چگونه محاسبات هوشمند می تواند ماشین های هوشمند را توانمندتر کنند؟

6- چگونه می توانیم ذخیره و بازیابی حافظه را بر اساس مغز دوقلو دیجیتال درک کنیم؟

7- کارآمدترین مسیر برای همگرایی یادگیری مبتنی بر سیلیکون و کربن چیست؟

8- چگونه الگوریتم های هوش مصنوعی قابل تفسیر و کارآمد بسازیم؟

9- آیا محاسبات هوشمند قوی با ویژگی های خودآموزی، تکامل پذیری و خود انعکاس قابل تحقق است؟

10-چگونه می توانیم از داده های دنیای واقعی برای کشف و تعمیم دانش استفاده کنیم؟

در اینجا 10 سوال اساسی علمی در زمینه محاسبات هوشمند ارائه شده است به این امید که مسیری را برای محققان در سطح جهانی روشن کند. انتظار می رود که محققان در بحث هایی در مورد این 10 سوال علمی مشارکت کنند، به طور مشترک پیشرفت های بالقوه را در سوالات و پیشرفت های تکنولوژیکی ارتقا دهند و به توسعه محاسبات هوشمند در جامعه انسانی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.